Teisipäev, oktoober 1, 2013
 

Vali naist!

Neeme Raud kirjutab eelmise nädala Maalehes, kuidas Eesti mehed helistasid Vikerraadio saatesse ja kiitsid ametisse tagasivalitud Saksamaa kantslerit Angela Merkelit ja tema muljetavaldavat võitu äsjastel valimistel.
Mehed olid lausa pahased, miks meie poliitikataevas selliseid naistähti ei sära. Kuid andkem siis naistele võimalus! Hääletagem nende poolt.
Üks saatesse helistaja viitas, et “on olnud tõepoolest nii, et kui naine pääseb mõnd suurriiki juhtima, on seal pikemat aega tagatud stabiilsus ja areng” ning tõi võrdluspildi Eestiga, mille “valitsus on ikka suuresti meeste kogu”.
Hiiumaalgi pole lood naiste otsustamise juurde pääsemisega olnud kiita – 20 omavalitsusaasta jooksul kaks linnapead ja üks vallavanem ning kolm volikogu esinaist pole just palju.
Eriti kui arvestada, et naisi elab Hiiu saarel rohkemgi kui mehi. Ja valdavalt on Eesti naised, tõenäoliselt ka Hiiu naised, haritumad kui mehed.
Ehk just sellepärast, et ka siinsete otsustajate seas valitsevad mehed, kes mängivad poliitmänge ning investeerivad pigem betooni ja rauda kui inimestesse, on meil lapsi nii väheks jäänud ja väljaränne suur?

1. oktoober 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411