Reede, oktoober 4, 2013
 

Vahtras: Valid Valgu, saad Linkovi

Keskerakonna valimisnimekirja esinumber Ants Vahtras leiab, et sündiva Hiiu valla volikogu kandidaatide ühised valimiskoosolekud on kujunenud valimisliidu Üks Hiiumaa valimispropagandaks – eristumiseks Keskerakonna kandidaadid neil ei osale.
Valimisliit Üks Hiiumaa on kutsunud kõiki Hiiu valla volikogusse kandideerivaid valimisliitusid ja erakondi osalema valimiskoosolekutel, vaid Keskerakond ei ole kutset vastu võtnud.
Ka esmaspäeval Kärdla kultuurikeskuses toimunud arutelul olid kohal nii Isamaa ja Res Publica liidu, Sotsiaal­demokraatliku erakonna, Eesti Reformierakonna kui kolme valimisliidu, Üks Hiiumaa, Vabad Kodanikud ning Surf ja Seiklus, esindajad. Ainsana ei tulnud saali Eesti Keskerakonna esindajad, kes jagasid oma kampaaniamaterjale ukse taga.
Praegu Kärdla linnavolikogus opositsioonis oleva Keskerakonna valimisnimekirja esinumber Ants Vahtras selgitas, et valimiskoosolekutel mitteosalemisega pööravad nad valijate tähelepanu sellele, et Hiiu vallavolikogusse kandideerivad valimisliit Üks Hiiumaa ja IRL on juba eelnevalt kokku leppinud koostöös. “Valid Jaanus Valgu, saad Georg Linkovi,” selgitas Vahtras.
“See on kui ühe nimekirja propagandaüritus,” ütles Vahtras ja lubas, et Keskerakond tutvustab oma kandidaate ja eesmärke eraldi koosolekutel.
Ka linnavolikogus opositsioonis oleva Reformierakonna valimisnimekirja esinumber Tarmo Kriis ütles, et nemad osalevad valimiskoosolekutel ja on avatud koostööks kõigiga: “Leian, et kuna kohaliku omavalitsuse valimised ei toimu ideoloogilisel tasandil, oleme valmis koostööks nii IRLi kui valimisliiduga Üks Hiiumaa, kelle programmidega ma olen lähemalt tuttav, kuid ka Keskerakonna ja Sotsiaal­demokraatliku erakonnaga,” ütles Kriis.
Nii Kõpus kui Kärdlas toimunud valimiskoosolekul oli osalejaid poolesaja ringis, arutlusteemadeks elanikkond, haridus, töökohad, energeetika, transport jt.
Esmaspäeval Kärdlas üle poolteise tunni kestnud koosolekul esitas kandidaatidele küsimusi moderaator Arno Kuusk. Saalisolijail jäi küsimuste esitamiseks kümmekond minutit.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411