Teisipäev, oktoober 15, 2013
 

Üllatus!

Kui toimetuse postkasti potsatas pressiteade, et Eesti võimekaim omavalitsus on Viimsi vald, ei tekkinud kohe isegi huvi vaadata, millisel kohal on meie omavalitsused selles tabelis.
Nagunii on viimane Õru vald Valga maakonnas ja Hiiumaa omavalitsused ikka enam vähem seal kus senigi: Emmaste-Kärdla esiviiekümnes, Käina esisajas ning Pühalepa ja Kõrgessaare viimase saja seas.
Ent üllatus-üllatus! Seda, et neli Hiiumaa omavalitsust on viimasel neljal aastal st 2009–2012  võrreldes eelmise nelja aastaga kena tõusu läbi teinud, ei osanud oodata. (Loe lisaks lk 3)
Ka “Kohaliku omavalitsuse üksuste võimekuse indeksi 2012” koostajad nendivad, et omavalitsuste arvestuslik keskmine koht KOV-võimekuse pingereas on suurenenud Hiiumaal, Jõgevamaal, Viljandimaal ning vähenenud Läänemaal ja Valgamaal. Tore on olla tõusjatega ühes paadis.
Üllatuseks oli ka see, et Kärdla on üldarvestuses langenud kuue koha võrra ja välja kukkunud majanduse edetabeli esikümnest. Põhjusena nimetavad edurivi koostajad Kärdla töökohtade vähenemist.
Ilmselt oli selles oma osa 2009. aastal sisse tormanud masul ja järgmisel neljal aastal Kärdla taastab oma positsiooni. Tulid ju meie suured plastiettevõtted kriisist suhteliselt kiiresti välja.
Pole midagi öelda, tubli tulemus!
15. oktoober 2013

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • B. Nadel

    Kui me oleme nii võimekad, miks siis pole me ise midagi märkanud?

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411