Teisipäev, oktoober 29, 2013
 

Tugeva tuulega püsige toas

Täna keskpäevani kehtib tormihoiatus Eestis, kus möllab eile Suurbritanniast teele asunud erakordselt äge tsüklon.
Päästeamet soovitab väljas liikumist vältida ning tervist või elu ohustavatest olukordadest teavitada hädaabinumbril 112.
Ilmajaam teatas eile, et tugev tuul jõudis Lääne-Eesti saartele öösel kella 2 ajal ning rannikule hommikul kella 5 ajal. Torm peaks vaibuma alles homme keskpäeval. Tuule puhangud ulatuvad 35 meetrini sekundis, tuule keskmiseks kiiruseks on prognoositud u 22 m/s, mis on korralik torm, aga päästeameti hinnanagul ei midagi katastroofilist. Tormiga ei kaasne merevee taseme tõusu ega üleujutusi ja temperatuuri langust.
Seoses tormiohuga soovitab päästeamet püsida siseruumides ning sulgeda uksed ja aknad. Varju alla või kinnitada tuleks kõik lahtised esemed. Valmistuma peaks ajutisteks elektrikatkestusteks, varuda patareisid lampidele ja raadiole. Lisaks laadida täis mobiiltelefonide akud, kuna maaliinid võivad samuti katkeda. Varuge joogivett ja parkige sõidukid lagedamale väljale.
Hädaabi saamiseks ning otsest ohtu kujutavatest purustustest tuleb teada hädaabinumbril 112. Tormikahjudest tekkinud probleemide lahendamiseks võiks pöörduda kohalike vabatahtlike päästjate poole. Vabatahtlik pääste on kaasatud 112 süsteemi ja valmis tormi ajal otsekohe reageerima.
Kindlasti ei soovitata inimestel endil saega teid vabastama hakata, kuna ilma kogemuse ja erialaste teadmisteta võib see olla ohtlik. Tormimurd võib olla pingesse jäänud ja saega valesti tegutsemine võib inimest vigastada, hoitavad päästjad.
Elektrilevi hinnangul on suurim elektrikatkestuste oht on Lääne-Eestis, saartel ja vähemal määral Põhja-Eesti rannikualadel. Rikkebrigaadid on kõrgendatud valmisolekus, et likvideerida rikked esimesel võimalusel. Elektrikatkestustest ja katkenud liinidest andke teada Elektrilevile. Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil või hädaabinumbril. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.
Infot tormi tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel saate maanteeinfo numbrilt 1510, samale numbrile võite teada anda ka teele langenud puudest, mis liiklust oluliselt ei takista.
Elektrikatkestustest tuleb teatada Elektrilevi rikketelefonil 1343.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411