Teisipäev, oktoober 15, 2013
 

TÕNi rahva lemmik

www.andras.ee
Hiiumaa aasta õppija Tiia Palmiste (44) valiti tänavuse Täiskasvanud õppija nädala internetihääletusel rahva lemmikuks.
Tema iseloomustamiseks kasutavad kolleegid sõnu põhjalik ja sihikindel. Sellele võiks lisada veel julge ja otsustav, sest kuidas muudmoodi kirjeldada inimest, kes jätab sinnapaika tulusa töö majandusmaailmas, et jälgida oma südame häält ja hakata viie lapse kõrvalt õppima Tallinna ülikoolis klassiõpetajaks. Nii muutuski Tiia Palmiste elu 2012. aastal, kui täitus tema suur unistus ja Kärdla kool sai uue õpetaja, kes teeb oma tööd suure põhjalikkuse ja südamlikkusega.
Miks te õpite?
Õppimine on minu jaoks võimalus, vajadus ja kogemus. Laste kasvamist vaadates mõistsin, et tuleb ka ise end arendada. Nüüd leian, et elame kuni õpime. Uued teadmised on hädavajalikud, sest igapäevaelu muutub
pidevalt. Lapsed on koolis ju nii targad! Õppimine on olnud mulle suur energiaallikas, aga tähendanud ka paljust loobumist. Oma lapsed on olnud suureks motivaatoriks, olen tahtnud suuta neid mõista ja toetada.
Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Muutunud on palju. Tänu sellele on mul ju uus amet! Loomulikult on kasvanud silmaring ja teadmised, aga märkan muutusi ka oma keele­kasutuses ja diktsioonis. Lugemus on palju avardanud mõttemaailma. Olen õppinud oma aega ratsionaal­selt planeerima ning tegema järeleandmisi, kui õppimise, töö- ja pereelus vastuolusid ette tuli. Pere toetus on olnud hindamatu. Kui õppima hakkasin, mõtlesin läbi, et nemad kannatama ei peaks – nendega algab ja lõpeb kõik minu elus. Õpingud tõid uue suhtlusringkonna, mis omakorda on tööalaselt rikastanud.

Allikas: www.andras.ee

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411