Reede, oktoober 4, 2013
 

Tahaks olla väljaspool

Silver Meikar leiab, et kohalikke küsimusi saab lahendada väljaspool erakonnapoliitikat, tehes seda asumiseltside ja kohalike inimeste kaudu. Tahaks väga temaga nõustuda, aga igapäeva­elu näitab muud.
Vaevalt praegune Kärdla linnapea olnuks nii edukas kui ta poleks 2010. a jaanuaris majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi parteistumiskutsele vastanud või ta, hoidku jumal, astunuks hoopis mõnda valesse erakonda.
Õnn vähemalt, et vabatahtlikult-sunniviisiliselt Reformierakonnaga liitunud maa­vanem Riho Rahuoja ei nõustunud tänavustel kohalikel valimistel peibutuspardiks saama.
Erakonna toetus ja lobitöö võivad kohalikule poliitikule olla väga suur tugi, aga taas tuleb nõustuda Meikariga, kes ütleb, et teab ohtusid, mida võib kohalike asjade ajamisel tuua kaasa erakonnapoliitika.
Hiiumaalgi on juhtunud asju, ja mitte väga kauges minevikus, kus terve mõistusega tehtud otsuste asemel aeti erakonnapoliitikat – nende protsesside tagajärgi helbime siiani.
Tore oleks tõesti kui kohalikul tasandil saaks klassikalisest esindusdemokraatiast liikuda osalus-, võib-olla isegi otsedemokraatia mudeli poole. Kuid sellegi kohta on lähiminevikust võtta halb näide – kogusime küll 8000 allkirja Hiiumaal liiga suurte tuule­parkide püstitamise vastu, kuid kas seda soovi arvesse võetakse, on siiani lahtine.
Nii et seni, kuni meil osalus- ja otsedemokraatia ei toimi, tuleb leppida esindusdemokraatiaga. Ja mis kõige tähtsam, teha valimistel arukad valikud.
Hiiu Leht soovitab lugeda hoolega erakondade ja valimisliitude programme. Selleks tuleb programmidelt enne sõnavaht pealt ära puhuda ja siis mõelda, kas kõigiks lubadusteks on üldse ressursse.

4. oktoober 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411