Teisipäev, oktoober 29, 2013
 

Startiv lennuk sõitis rajalt välja TÄIENDATUD

Aviesi esmaspäevahommikune liinilennuk Jetstream 31 katkestas Kärdla lennuväljal stardi pärast seda kui lennuk hoovõtu algul suuna kaotas ja stardirajalt paremale kaldus.

Lennukis viibinud Aili Küttim rääkis, et reisijate seas paanikat polnud, küll vaadati üksteisele üllatusest pärani silmi otsa et “kus ta nüüd sõidab?” kui lennuk lennurajalt murule pööras. Küttim rääkis, et ka lennujaama hoonest väljusid inimesed, kes samuti imestusega lennuki kursimuutust jälgisid. “Ütlesin, et issand, nad on nüüd lennukist muruniiduki teinud, siis hakkasid kõik naerma ja siis tuli pingelangus,” rääkis Küttim, kes tõdes, et tunne oli kummaline.

Lennufirma Avies pressiteate kohaselt oli juhtunu põhjuseks pilootide juhtimisviga, mille tõttu mootorite võimsus kasvas ebavõrdselt, ja mida omakorda võimendas tugev külgtuul.

Lennufirma Avies müügijuht Ragnar Vahemets kinnitas, et reisijatele otsest ohtu ei olnud, kuna mootorite võimsuse ebaühtlus ilmneb otsekohe peale lennuki liikuma hakkamist ja väikesel kiirusel.

Vahemets selgitas, et kuna sel lennukitüübil ei ole näidikut, mis täpselt näitaks mootorite võimsuse kasvu ehk tõmmet, lisavad piloodid mootoritele võimsust tunnetuse järgi.

Korraks käis lennukiratas ka üle muru, kuid et tegemist on tugeva pinnasega, jäi lennuk rajale ja midagi halba ei juhtunud.

17 reisijast 10 lendasid Tallinna asenduslennukiga. Aili Küttim, kel oli vaja pealinna minna teatud kellaaajaks, loobus sõidust. “Hirmus küll ei olnud ja oleksin samuti lennanud, kuid olin kokkulepitud kokkusaamisele juba hilinenud,” selgitas ta.

Küll pidid lendurid, kes ei hinnanud õigesti stardiprotseduurides ettenähtud tegevuste mõju lennukile, läbima ettenähtud meetmed, et vältida sarnaste juhtumite kordumist. Lennukile tehti täiendav tehniline kontroll.

Lennufirma Avies vabandab reisijate ees tekkinud viivituse pärast.

HR

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • mhmm

    Ma arvasin, et hoojooksu tegev lennuk on Delfi leiutis, aga et algalliaks on pärit oma saarelt…

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411