Teisipäev, oktoober 8, 2013
 

Linnavolikogu liige viidi aresti


1. oktoobril viidi arestimajja karistust kandma Kärdla linnavolikogu liige Aivar Kogermann. PPA pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles, et Kogermannile oli mõistetud karistus joobes juhtimise eest. Kuna ta ei ilmunud ise karistust kandma, rakendati kohtumääruse alusel sundtoomist.
Kohus tunnistas Kogermanni süüdi liiklusseaduse
§ 224 lg 2 järgi ja teda karistati korduvate väärtegude eest kokku 12päevase arestiga.
Kogermannil tuvastati autoroolis olles joove mullu 24. novembril ja 7. detsembril ning tal oli kehtiv karistus
joobeseisundis mootorsõiduki juhtimise eest 2010. aastast. Toonane juhtum määratleti kuriteona. Seekord oli tegu kahe lühikese ajavahemiku järel toime pandud väärteoga. Seetõttu leidis kohus, et Kogermanni tuleb toimepandud süütegude eest karistada arestiga, sest kergemate karistusliikidega, millega teda eelmisel korral karistati, ei ole võimalik saavutada karistuse eesmärke.
Kohus määras karistuseks lühiajalise aresti, mida saanuks kanda neljas osas, kuna süüalune kahetses tehtut ja tunnistas oma süüd. Kogermann pidanuks oma arestiajad ära istuma juba tänavu veebruaris-märtsis, kuna ta seda ei teinud, kohaldati nüüd sundtoomist.
Aresti kannab Kogermann Kärdla politseijaoskonna arestimajas Sadama 26.
Aivar Kogermann valiti 2009. a kohaliku omavalitsuse valimistel linnavolikogusse valimisliidu Tuleviku Kärdla liikmena, seekordsetel valimistel kandideerib ta IRLi
nimekirjas.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411