Reede, oktoober 4, 2013
 

Lasterikaste perede emad-isad pidasid seltsi sünnipäeva õppides

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa lasterikaste perede liidu liikmed tähistasid ühingu 10. tegevusaastat pereteemalise seminariga.
Laupäeval kogunes Kassari Puhkekeskusesse sadakond paljulapseliste perede liiget paariaastastest kuni poole­sajasteni.
“Meie vananevas ühiskonnas on laps väärtus ja paljulapselisi peresid võib nimetada rikkaimateks peredeks,” ütles üks peolisi, Hiiumaa omavalitsuste liidu juht Jaanus Valk, kes ise viie lapse isa.
Hiiumaa lasterikaste perede ühenduse eestvedaja Inga Jürimäe ütles, et kuigi sünnipäevadel on liidu liikmed alati kokku saanud, siis nii suur seminar korraldati esmakordselt.
Hiiu maavalitsuse haridus ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Aasa Saarna nimetas eriti tänuväärseks, et liit pakub oma liikmetele
vanemaharidust.
Emad-isad kuulasid ettekandeid spetsialistidelt. Lasterikka pere ema Ingrid Sindi rääkis lastega kooskasvamisest laste õiguste vaatenurgast. Aivar Haller Eesti lastevanemate liidust kõneles suuresti oma kogemustele tuginedes lapsevanema hirmudest ja nendest ülesaamisest. Marge Vainre koolituskeskusest Sina ja Mina rääkis, kuidas toetada kodust eemal olevaid lapsi.
Nelja lapse emale Kersti Simsalule meeldis enim Tartu Herbert Masingu kooli direktori Tiina Kallavuse ettekanne. “Ta rääkis lihtsalt ja veenvalt laste käitumisprobleemidest ja nende põhjustest,” ütles ta. Samas tõi Kallavus hulganisti näiteid laste käitumisest erinevates olukordades ja selgitas, kuidas muredest üle saada. “Sellist kokkusaamist on tarvis, see annab energiat ja uusi teadmisi,” kinnitas Simsalu.
Hea oli ka see, et lapsed said samal ajal lõbutseda, mängida ja päeva lõpus emadele-isadele ka esineda. Pisemad asjatasid mängunurgas, suuremad lapsed otsisid orienteerumismängus peidetud märke, joonistasid ja lõid kaasa tsirkuseetenduses.
Inga Jürimäe ütles päeva kokku võttes, et kokkutulnuile ettekanded meeldisid, huvitatud kuulajad lisasid omapoolseid mõtteid ja esitasid küsimusi.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411