Teisipäev, oktoober 15, 2013
 

Kümme aastat Agapäe Agarate ühist teed

Mai Väljas
10. oktoobril möödus 10 aastat seltsingu Agapäe Agarad asutamisest.
2003. aasta oktoobrikuu 10. päeval kogunesid ümbruskonna – Leisu, Lassi, Kurisu, Õngu, Nurste, Külaküla ja Kaderna piirkonna seeniorid ja puudega inimesed Emmaste valla Leisu seltsi­majja. Arutati seltsingu loomise võimalusi. Kõigepealt sooviti leida nimi. Kuna piirkonna kunagine nimetus oli Agapäe, sai seltsing nimeks Agapäe Agarad. Eesmärgiks sai kaasata eakaid ja puudega inimesi sisustama mitmekülgselt vaba aega. Seltsi tegevusse on mahtunud väljasõidud, kohtumised huvitavate inimestega, rahvakalendri tähtpäevade meenutamine, seltsinguliste meelespidamine sünnipäeval.
Praeguseks on meiega ühinenud veel Sinima, Külama ja Kabuna küla rahvast.
Kümne kooskäidud aasta sisse mahuvad kohtumised Esta Aksli ja Agu Takisega, kes rääkisid oma raamatute saamislugudest. Oma töid-tegemisi on tutvustanud kunstnike­paar Algvered, ravitseja Hele Jaagu, naljamees Küla Karla, endine spordireporter Erik Lillo jt.
Kordi oleme kohtunud Emmaste päevatoa eakatega, kostitanud Lauka seeniore ja käinud neil vastukülaskäigul. Valla tegemistega on meid jooksvalt kursis hoidnud vallavanem Tiit Peedu, sotsiaalnõunik Liia Rull, sotsiaaltöötaja Aimi Jaarma.
Iga suvi oleme teinud ka väikese ringreisi. Oleme käinud Palamuse-mail ja mööda Peipsi-äärseid vanausuliste radu. Käinud Saaremaal, Kurgjal. Ida-Virumaal üsna paar korda. Uudistanud Kihnu saart ja Lätimaad, sõitnud mööda kodusaart.
Meil on kokkusaamisteks ka päris oma ruum. Selle eest võlgneme tänu seltsingu esimehele Mati Nursile. Tema toel on ruum saanud korraliku köögisisustuse, remondi. Seltsingu perenaine on Liivi Vara.
Hiljuti kogunesime Leisu seltsimajja tähistamaks pidulikult kümmet koos käidud aastat. Selleks puhuks tegi Elgi Brand seinale sügis­astritest kauni lillekom­positsiooni. Seltsingu ajaloost tegi ülevaate Liia Rull, kes tõi kingituseks 2014. aasta politsei- ja piirivalveameti kalendri. Üllatus-üllatus – sealt vaatasid vastu meie oma seltsinguliste näod. Elevust ja nalja oli oi kui palju.
Sellega ei olnud üllatused veel lõppenud. Vallavanem Tiit Peedu rõõmustas meid omapoolse kingituse – uue muusikakeskusega. Seda oligi meil hädasti vaja.
Peolaua valmistasime ise, sest meie seas on palju tublisid perenaisi. Koosveedetud aeg kaunilt kaetud laua ääres möödus kiiresti. Muljeid, juttu, meenutusi, head tuju jagus tundideks. Koju jäid tervise- ja olmemured. Pakkusime üksteisele head ja toetavat seltsi. Mis ju ongi meie seltsingu eesmärk.

MAI VÄLJAS
seltsingu liige

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411