Reede, oktoober 4, 2013
 

Itinohikud veeresid Kärdlasse

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Esmaspäeval seadsid infotehnoloogia üliõpilased ehk IT-nohikud Kärdla kooli sisse neli laborit, kus terve päeva tutvustasid õpilastele tänapäeva tipptehnoloogia võimalusi.
“Nohikud ratastel” käivad külas maapiirkondade noortel, et näidata uue ajastu tehnoloogilisi võimalusi. Üliõpilased viisid läbi koolitusi, demosid ja korraldasid võistlusi. Tallinna IT kolledzi teise kursuse tudeng Ulf Anso rääkis, et tarkvaralaborites näidati Office`i, Windowsi jt tarkvaralahenduste võimalusi, riistvaralaborites näidatakse arvutite sisu ja selgitatakse kuidas arvuti koostamiseks vajalikke “juppe” valida.
Noored said ühineda Kinecti mängu ja võistlusega ning tutvuda uusimate tehnoloogiliste seadmetega. “Anname neile baasteadmised ja inspiratsiooni IT vallas haridust otsima hakata,” ütles Anso.
Õpilaste huvi oli suur, laboriteks muudetud ruumid olid õpilasi kogu aeg täis.
Tagasisidest selgus, et tulevikult ootavad õpilased holograafilisi ja mõttejõul juhitavaid seadmeid ning virtuaalset hammastepesu. Nohikutelt aga oodatakse järgmise tuuri ajal uute programmide lahtiseletamist ning graafika-, pildi- ja videotöötluse õpet.
Teistmoodi tund
Kärdla ühisgümnaasiumi
arvutiõpetaja Tõnu Soop leidis, et ega tudengid midagi erilist teinudki, mida tema ei jõuaks või ei saaks õpilastele tunnis pakkuda, aga noored “õppejõud” olid entusiastlikumad ja väljendusid noorte­pärasemalt – see meeldis ja tänu tudengitele oli huvi arvutimaailma vastu suurem. “Muidu kipub see juba harjumuslikult igapäevaseks muutuma,” märkis Soop.
Uudistest olid “nohikutel” kaasas mänguseadmed, mis reageerivad inimese liikumisele ja nad tutvustasid ka uusi mobiiltelefone. “Arvutimängude võistlust ja nutitelefonide tutvustust ma tõesti tundides ei tee,” märkis Soop.
“Nohikute” tundides osalenud 10. klassi noormees Erik Salusoo rääkis, et sai uusi teadmisi arvutihoolduse kohta, samuti õppis kasutama uut Windows 8.1 prooviversiooni. “Sellised tunnid mulle meeldivad – need on harivad, lahedad ja eakohased,” ütles Salusoo. Lisaks võitis ta esikoha Xboxi Kinecti mängus, mida jäävad meenutama auhinnaks saadud Windowsi tass ja särk.
Microsoft Eesti partner­tudengid on algatanud projekti “Geeks on Wheels” ehk
“Nohikud ratastel”, mille raames nad külastavad nädala jooksul kuue Eesti väikelinna kooli tutvustades kõige uuemaid IT-lahendusi.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411