Reede, oktoober 11, 2013
 

Gustav Sergo – endisaegne Leedo

Kui tänapäeval käivad omavahel kokku mandri ja saarte vaheline laevaliiklus ning Vjatšeslav Leedo, siis Teise maailmasõja eel oli Leedo rollis hiidlane Gustav Sergo.
Õigupoolest oli Sergo isegi võimukam. Tema laevaärile G.Sergo ja Ko kuulus ligi paarkümmend alust, mis kurseerisid nii rannasõiduliinidel kui ka kaugemal Läänemerel tehes reisi- ja kaubavedusid.
1886. aastal Jausa külas sündinud, 12aastasena meresõitu alustanud, korduvalt maailmameredel seilanud ja kahe maailmasõja vahel eduka laevandusettevõtjana tegutsenud Gustav Sergo elu- ja töölugu võetakse luubi alla oktoobrikuu viimasel laupäeval Hiiumaa muuseumi Pikas majas. Eesti genealoogia seltsi Hiiumaa osakonna kutsel tuleb Sergost kõnelema Eesti meremuuseumi teadusüksuse juht, aurulaevaliikluse spetsialist Teele Saar.
Tegemist on Hiiumaa sugu­võsauurijate algatusel toimuva teise merendus­teemalise loenguga. Kevadel tutvustas Eesti mere­ajaloo raudvara, Hiiumaa juurtega saarlane
Bruno Pao Sõru muuseumisse kogunenud paarikümnele huvilisele, kuidas ja milliseid allikaid kasutades uurida mere­meeste elusaatusi.
26. oktoobril algusega kell 11 Pika maja saalis algavat Teele Saare ettekannet “Gustav Sergo elu- ja töölugu Eesti meremuuseumi arhiiviallikate põhjal” on oodatud kuulama kõik asja­huvilised. Osavõtt muuseumi piletiga.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411