Teisipäev, oktoober 29, 2013
 

EstPak Plastik juhib Äripäeva Hiiumaa TOPi

Jaanus Kõrv
Majandusajaleht Äripäev avaldas Hiiumaa ettevõtete edetabeli, mille esikümnes neli ehitusega seotud ette­võtet, ent esikoht siiski plastitööstuse käes.
Mulluste majandusnäitajate alusel esimeseks valitud Kärdla plastiettevõtte AS EstPak Plastik juhatuse liige Enno Harjak rääkis, et eelmine aasta oli tõepoolest kasvuaasta – ettevõtte käive kasvas 20 protsenti. “Sellist kasvu pole varem olnud,” ütles Harjak. “See pole tunnustus ainult omanikele, vaid ka kõigile ettevõtte töötajatele,” lisa ta. KASUM
EstPak Plastik on tunnustust pälvinud ka kodusaarel. 1999. aastal Hiiumaa aasta alustaja tiitli pälvinud ettevõte on sellest ajast pidevalt olnud saare edukamate seas. Hiiumaa majandusülevaateid sirvides selgub, et aasta tegija tiitel saadi 2001. ja 2002., aasta investeerija tiitel 2009. ja 2011. aastal.
Igaaastane Hiiumaa ettevõtete edurivi, mille koostavad SA Tuuru ja Swedbank, avalikustatakse Hiiumaa arenguseminaril, mis tänavu toimub 19. novembril. Siis selgub, kuidas EstPak Plastiku mulluseid töid-tegemisi kodusaarel hinnatakse.
Edurivi teisest
kümnenda kohani
Äripäeva Hiiumaa TOPi teiselt kohalt leiame perekond Kõuhkna omanduses oleva ASi Hiiu Kalur, kolmandalt ehitusfirma Jaltes OÜ, mille juhatuse liikmed Kaljo Kuusalu ja Jaan Alt.
Neljandal kohal on OÜ Vesset, mis kolmveerandi Hiiumaal toodetud põranda- ja voodrilaudadest ekspordib Aasiasse. Ettevõtte juhatuse liige on Toomas Pertel.
Viiendalt kohalt leiame turismiettevõtte OÜ Tiit-Reisid, mille omanikuks ja juhiks Tiit Randmaa. Kuues on Kõrgessaare valla ehitus­ettevõte, JV Ehitus & Arendus, mille juhatuse liikmed Janar Pähn ja Veiko Kirss.
Seitsmendal kohal on Käina ettevõte OÜ Siimumets, mis tegeleb puidutöötlemissaaduste töötlemisega, ettevõtte juhatuse liikmed on Aare Engso ja Ergo Engso.
Kaheksanda kohal on Emmastes tegutsev ehitusettevõte OÜ AM Partnerid, mille juhatuse liige Aleksander Ellermäe.
Üheksas on põllumajandusega tegelev OÜ Adoranna, mille juhatuse liikmed Sirje Kaptein ja Tõnu Kaptein.
Hiiumaa TOP 10 lõpetab toreda nimega OÜ Käärapoisid, mille tegevusvaldkonnaks ehitus ja katusetööd ning omanikeks Aivo Käära­mees, Alar Kääramees ja Allan Kääramees.
Mullu võitis Hiiumaa TOPi Ruudi Kasserile ja Kaido Kiinile kuuluv Lauka saeveski. Äripäeva tänavuses edetabelis langes ettevõte 64. kohale. Firma mullune käive kahanes poole võrra ja kasum ligi kümme korda. Ettevõtte üks omanik, Kaido Kiin, selgitab firma aastaaruandes, et kriis saematerjalide turul jättis aastale tugevalt negatiivse jälje.
Äripäeva maakondliku TOPi lähteandmed on viimase aasta käive ja äri­kasum/kahjum, rentaablus ning varade tootlikkus. Ede­tabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmis­tegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411