Reede, oktoober 18, 2013
 

Eluõiguse saab Hiiu vald

Esmaspäevast õnneks kaovad valimisplakatid ja -reklaamid, kus photoshopiga viksitud välimusega kandidaadid annavad õõnsaid lubadusi ja voolab mesine kiidulaul.
Hiiumaal jätkub igapäevaelu. Ühe erandiga – alustab uus vald, mis saab eluõiguse kohe pärast Hiiu valla volikogu väljakuulutamist. Pühapäeval on valimised ja volikogu koosseis võiks selguda esmaspäeva hommikuks. Sellega on siis ka sündinud uus vald.
Juba on olemas Hiiu valla alusdokumendid, aga ka logo ja vapp. Ajalukku lähevad nii Kõrgessaare kui Kärdla senised lipud-vapid. Kärdla linn asutusüksusena säilib, kuid kaob omavalitsusüksusena.
Täna peab oma valla lõpupidu Kõrgessaare kandi rahvas. Kes joob šampust rõõmu pärast, kes kurvastusest – kunagi pole ju nii, et suur muudatus sobib kõigile ühtemoodi.
Kõhklused ja kahtlused on kerged tulema kui pole täit selgust ja arvata võib, et isegi praegused volikogu liikmed ja vallaametnikud ei suuda kõike ette näha.
Nüüd, mil otsused tehtud, tuleb võtta kurss tulevikku ja minna sinna koos nii, et ühtse Hiiu valla rahvana tunneks end nii Kärdla linn kui Kõpu, nii Tahkuna kui Lauka inimesed, Kõrgessaare omadest kõnelemata. Peaasi, et Hiiu valla kaugemad kandid ei jääks Kärdlast vaadatuna nähtamatuks ja ka nende soovid ja ettepanekud jõuaks volikogus otsustajate kõrvu.
Järgmine Hiiu Leht ilmub juba Hiiu valla territooriumil.

18. oktoober 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411