Neljapäev, oktoober 10, 2013
 

Elektritule­vikuta saar?

Tahaks tõesti saarele töökohti juurde, mida kõik kandidaadid ka hoolega lubavad, aga selgub, et suured asjad pole üldse meie lubada. Kui ikka vabu elektrivõimsusi ei jätku, siis energiamahukat tööstust saarele tuua ei saa.
Tuuru investorteenindusekonsultant Ilmi Aksli luges üles märkimisväärselt pika nimekirja riikidest, mille ettevõtjad on teinud
päringuid oma tootmise toomiseks Hiiumaale.
Paraku ei julge ta ette lubada, et neile jätkub siinses elektrivõrgus piisavalt tegutsemisruumi. Juhul, kui senised ettevõtted hakkavad kasutama maksimumvõimsust, siis uutele tulijatele seda ei jätku.
Elektrilevi esindajad teatasid, et võrku nad niiöelda ette ei arenda, võimsusi luuakse siis, kui kellelgi tekib konkreetne vajadus. Paraku ei pruugi vajadust tekkidagi kui pole garantiid, et saad tulla ja tööstuse käima lüüa.
Elektrilevi lubab küll vajamineva võimsuse luua, ainult oodata tuleb ja kogu võrguehitus kinni maksta. See pole teps mitte odav lõbu.
Hiiumaa energeetiline tulevik tundub
tupikteena. Riik võiks vähemalt energeetika valdkonnas teha natuke regionaalpoliitikat  ehitades elektriühendused ettevõtetele, mis oma tootmise Hiiumaale toovad.
Võib ju öelda, et kes see ikka siia suurt
ettevõtet tegema tuleb, pole ju vaba tööjõudu. Aga üks on seotud teisega ja kui tasapisi tekivad korralikud töökohad, küll need hiidlasedki koju tagasi tulevad.
Pole ju kellelegi, ka Eesti riigile mitte, kasulik, kui Hiiumaa järgmise kümne aastaga veel 18 protsenti elanikkonnast kaotab.

11. oktoober 2013.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411