Teisipäev, oktoober 29, 2013
 

Eestlast motiveerib raha

| Hiiu Leht
CV Keskuse tööportaali uuringust selgus, et üle poole vastanutest lahkuksid oma praeguselt töökohalt, kui nad võidaksid loteriiga 1 miljon eurot.
Krooniajal oli Eestis üle 110 lotomiljonäri, kuid miljoni euro suurust võitu pole veel kellelgi õnnestunud vormistada. Kui võiduvõimalused oleksid suuremad, võiks lotovõitu pidada Eesti ettevõtjatele suureks riskiks, sest 67 protsenti töötajatest kaaluksid tõsiselt töölt lahkumist.
Nimelt viis CV Keskus läbi uuringu, et välja selgi­tada, kui paljud vastanutest loobuksid koheselt oma praegusest töökohast, kui saaksid teada, et rahaliselt on nende tulevik kindlustatud. Selgus, et 53 protsenti vastanutest lahkuksid oma tänaselt tööpostilt kindlasti ning 14 protsenti vastas, et arvatavasti loobuksid ka nemad praegusest tööst.
Mõned kuud tagasi viidi ka Ameerika Ühendriikides läbi sarnane uuring. Koguni 68 protsenti ameeriklastest olid kindlad, et jätkaksid oma praegusel tööpostil isegi siis, kui nad võidaksid 10 miljonit dollarit. Lisaks leidis 44 protsenti ameeriklastest, et nad jätkaksid täpselt samal tööpostil ning 23 protsenti vastanutest vahetaksid tööd.
Eestlastest jätkaksid kindlameelselt oma praegust tööd kõigest 15 protsenti ning 18 protsenti vastanutest leidis, et arvatavasti jätkaksid ka nemad.
See, et Eestis kaaluks 67 protsenti vastanutest suure lotovõidu korral oma tööst loobumist tähendab, et enamik eestimaalasi teeb tööd, mida nad tegelikult ei armasta.
Uuringu koostajad nendivad, et tuleb tunnustada Eesti juhte, kuna peab olema tipptasemel motiveerimis­spetsialist, et selliseid töötajaid tööl hoida ja nendega häid tulemusi saavutada.
CV Keskuse uuringus osales kokku 1916 inimest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411