Esmaspäev, oktoober 7, 2013
 

800 kilomeetriga kaitseliitlaseks

Hergo Tasuja
Septembri viimasel nädalavahetusel said Hiiumaa noorkotkad ja kodutütar oma oskused proovile panna lätlaste juures. Jänni ei jäädud ja lisaks otsustas bussijuht reisi mõjutusel Kaitseliitu astuda.
“Kas te pidite välivormid Haapsalust saama?” küsis Lääne maleva noortejuht Madis Mintel, kui olime umbes veerand tunni tee kaugusel Haapsalus paiknevast maleva staabist. Selgus, et need olidki maha ununenud ja vormide kättesaamiseks tuli lisaring teha. Õnneks oli tegemist nädalavahetuse ainsa ebaõnnestumisega.
Hilisõhtul jõudsime Leedu piiri lähistele Bauska linna. Kerge õhtune eine ja laagri ülesseadmine lätlaste staabis – võrreldes Hiiumaa uue hoonega olid kontrastid eriti suured – ning magama.
Hommikul ootas Hiiumaa noorkotkaid ees sõjalissportlik võistlus Colonel Dalbins Cup. Eestlased olid osalema kutsutud esimest korda ja see au anti peastaabi poolt hiidlastele. Kuna võistkond pidi koosnema kaheksast liikmest, kutsusid hiidlased Tanel Klee, Siim Koor, Sten Egert Tammeveski ja Triin Jürimäe malevasisese koostöö parandamiseks kaasa neli läänlast.
Võistluse esimene osa oli takistusrada, mis neljakesi üksteist aidates läbida tuli. Eestis sellist rada kusagil kasutusel ei ole, sestap oli see meie noortele uus kogemus. “Juba madalroomamine [kolmas takistus tosinast – H.T.] võttis hingeldama, aga tegelikult ei olnud rada väga raske,” ütles Klee, kelle käed olid juba enne starti külmast sinakad. Ilm selles suhtes soosis, et erinevalt eelnevatest päevadest vihma ei sadanud, ent hommik oli üpris jahe.
Võistluse teine osa nõudis tegevuspunktidega matkaraja läbimist. Seda tehti juba kaheksakesi koos. Trass algas jõe ületamisega, kus vesi vaatamata välja tulnud päikesele üle kümne kraadi mingil juhul ei olnud. “Oh, kui mõnus,” hõiskas märja ja mudasena finišisse jõudnud Triin Jürimäe. Tema sõnul keegi jahedast veest või keerulistest ülesannetest probleemi ei teinud, sest põhieesmärk – töötada ühtse tiimina – õnnestus. Selle kinni­tuseks läksid noored peale ühispildi tegemist sinna­samasse
jõkke pesema.
800kilomeetrisele reisile pani toreda punkti meie tubli bussijuht, kes saadud kogemuse ja noortejuhtidelt kuuldud info põhjal otsustas, et astub ka Kaitseliitu.

HERGO TASUJA
Noorkotkaste Hiiumaa malevkonna pealik

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411