Teisipäev, september 17, 2013
 

Valimiste aeg algas

Eilsest algas aktiivse valimisagitatsiooni aeg, mille jooksul on poliitiline välireklaam keelatud.
Hiiu Lehes hakkavad nüüd kehtima valimistega seotud reeglid.
Lõpetame tänasest omavalitsuse volikokku pürgijate kirjutiste avaldamise lehe arvamuslehekülgedel. Uudiste puhul jälgime, kas tegemist on tõelise või mõne kandidaadi leheveergudele pääsemiseks korraldatud pseudosündmusega. Seejärel teeme otsuse kas ja kui suures mahus seda kajastada.
Pole vaja karta, et seekord kandideerijad oma sõnumit valijatele edastada ei saagi. Eesmärk on tagada kandidaatidele võrdne võimalus ajalehes sõna saada.
Seekordsete valimiste eel kirjutame iga omavalitsuse volikogusse kandideerijatest ülevaateartikli, milles enese tutvustamiseks saavad sõna kõigi selle omavalitsuse volikogusse kandideerivate erakondade ja valimisliitude esindajad ning ka üksikkandidaadid.
Kui kandidaat või valimisnimekirja liikmed soovivad enamat, tuleb suhelda reklaamiosakonnaga ja tekst ilmub reklaamimärgistusega nagu harilik kommertstekst.
Hiiu Lehe hea valimistava valvurite rühma kuuluvad lisaks peatoimetajale ajakirjanikud Airi Ilisson-Cruz, Liina Siniveer ja Aivar Viidik. Ootame oma lugejailt teateid hea valimistava rikkumiste kohta (vt kõrvallugu Urmo Kübaralt), aktiivset osalust kandideerijate testimisel ja valimistel.

17. september 2013

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411