Reede, september 13, 2013
 

Valikut on küll

Kohaliku omavalitsuse valimistel on sel korral hiidlastel valida paarisaja kandidaadi vahel. See on umbes sama palju kui eelmistel, 2009. a valimistel, kui kandidaate oli 194.
Täiesti täpset arvu veel öelda ei saa, sest üks valimisliit Emmaste Eduks keeldus enne ametlikku tähtaega oma nimekirja avalikustamast.
Kõike suurem valikuvõimalus on valijatel ettearvatult Kärdla linna ja Kõrgessaare valla ühinemisel tekkivas Hiiu vallas. Kuues nimekirjas on kokku 77 kandidaati, kes pretendeerivad uue volikogu 19 kohale. Kandidaatide arvult järgneb Pühalepa vald, mille volikogus 11 kohta – neljas nimekirjas kandideerib 48 inimest. Käina valla 11 volikogu kohale pürgib 30 ja Emmaste valla 9 kohale esialgsetel andmetel 26 inimest.
Kõige pikem kogu Hiiumaal, 26 kandidaati, ongi praeguste Pühalepa võimulolijate moodustatud valimisliidu Koduvald nimekiri.
Erakondadest pikima nimekirjaga läheb valimistele vastu IRL – 20 kandidaati Hiiu vallavolikogusse.
19 nime on nii valimisliidu Üks Hiiumaa, mille liikmed pürgivad Hiiu vallavolikogusse, kui ka Pühalepa valla valimisliidu Hiiumaa Heaks nimekirjas.
Kellele suured nimekirjad ei meeldi, saab hääletada ka väikeste poolt. Nüüd on aega mõelda, et teha valimistel arukas valik. Mida tugevamad ja targemad saavad tulevased volikogud, seda paremaid otsuseid nad teevad.
Hiiu Leht omalt poolt annab panuse kandidaatide tutvustamiseks ja lubab jälgida kokkulepitud head valimistava. Selleks moodustame esmakordselt nn valvurite rühma, kes jälgib, et valimiskampaania oleks hea
valimistavaga kooskõlas.
13. reede 2013

 

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Pühalepa valla ..

  Täpsustuseks.

  Pühalepa Vallavolikogu liikmete arv on 11. Lisaks erakondadele ja valimisliitudele kandideerib Pühalepa vallavolikogusse 2 üksikkandidaati.

   
   
   
  • Tere
   suur tänu täpsustamast. Usaldasin oma jakirjanikku, kes ütles 9 ega kontrollinud üle. Vabandan. Ja üskikkandidaatide puudumist oletasin tõesti ennatlikult. Minu vabandused, teeme veaparanduse.

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411