Teisipäev, september 24, 2013
 

Tippkokad kogusid Lauka koolisöökla heaks üle 2000 euro

Harda Roosna | Hiiu Leht
Eesti tipprestoranid selgitasid möödunud pühapäeval kolmandat korda Eesti restoranide jalgpallimeistri ja müüsid loteriipileteid Lauka kooli söökla toetuseks.
15 osalenud restoranimeeskonnast võitis turniiri Swissoteli restoran Horisont. Teiseks tuli restoran Cru. Kolmanda koha heitluses alistas restoran Tchaikovsky eelmise aasta meistri restorani Alexander.
Jalgpalliturniiri Chefs Cup 2013 heategevuslikul loteriil koguti Kõrgessaare valla Lauka põhikooli söökla toetuseks üle 2000 euro.
Turniiri peakorraldaja Peeter Pihel rõõmustas, et sel aastal suudeti koguda heategevusliku loterii käigus märkimisväärselt suurem summa kui möödunud aastatel.
“Usun, et oleme suutnud tõestada, et ka sellisel viisil võib head teha – viia kokku heategevus ja hobisport. Õnnelikud on nii turniiril osalevad meeskonnad, inimesed, kes loteriipileteid ostes head saavad teha, kui koolisöökla, mis vajaliku seadme võrra rikkamaks saab – kõik võidavad,” lausus Pihel.
Kõrgessaare abivallavanem Katrin Sarapuu ütles, et nii suure summa eest saab juba midagi märkimisväärset.
Lauka koolisöökla kokk Aimi Aromatova soovis sööklasse profimikserit ehk vahustajat-segajat ja hakklihamasinat ning naljatas, et kui raha üle jääb, siis endale ühe tahvli šokolaadi.
Kohaliku toiduga pildile
Inspiratsiooni teha ümbruskonna inimestega lepingud puu- ja köögiviljade kasvatamiseks koolisöökla jaoks, sai Aimi Aromatova Hiidlaste koostöökogu õppereisilt Prantsusmaale. Seal avaldasid talle suurimat muljet pereettevõtted, kes oma jõududega katsid kogu tootmisahela, näiteks piimakarja kasvatamisest juustude tootmiseni või lihakarjast vorstide valmistamiseni.
Aimi otsustas, et ei karda temagi lisatööd, suheldes iga talunikuga eraldi, selle asemel, et saata hulgilattu kauba tellimiseks üks meil.
Kõrgessaare vald toetas tema algatust ja juba teist aastat ostetakse võimalikult suur osa valla kooli- ja lasteaia sööklasse vajaminevaid puu- ja köögivilju oma valla talunikelt.
Tubli koolikoka algatus jäi silma Evelin Ilvesele, kes mullu käis Aromatova tegemistega tutvumas ja tõi ta eeskujuks kõikidele teistele lasteasutustele Eestis.
Ilves oli ka see, kes soovitas tänavusel Chefs Cupil koguda raha Lauka kooli söökla seadmepargi täiendamiseks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411