Reede, september 27, 2013
 

Selgus Kärdla sadamaala esimese uue hoone “nägu”

KAMP Arhitektid OÜ
Äsja lõppes Kärdla sadama alale rajatava remondi- ja hooldushalli arhitektuuri­konkurss.
Kolmest konkursile kutsutud arhitektuuribüroost pakkus sobivaima lahenduse KAMP Arhitektid OÜ. Nende töö (pildil) puhul toodi esile väga professionaalset üldlahendust ja arhitektuurset ideed ning hoone kaasaegset visuaalset poolt.
Arhitektuurivõistluse korraldas Yachts Service Kärdla OÜ, kellele on antud hoonestusõigus Sadama tn 30a kinnistule.
Ettevõtte juhatuse liige Marko Ollik ütles, et jäi konkursi tulemusega rahule, kuid ei taha veel veksleid välja anda, millal lüüakse ehitusel kopp masse. “Plaan oleks kevadel alustada, kuid see pole veel päris kindel,” ütles Ollik.
Võistlus kestis kuu aega ja tööd esitasid tähtaegselt kõik kolm konkursile kutsutud arhitektuuribürood.
Tööde hindamiseks oli moodustatud seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuulusid Yachts Service OÜ juhatuse liikmed Marko Ollik ja Marko Manni, arhitektid Jaan Kuusemets ja Urmo Vaikla, maanteeameti peaspetsialist Tiit Harjak, linnapea Georg Linkov ja linna maakorraldaja Arno Kuusk.
Võistluse eesmärgiks oli leida väikelaevade hooldus- ja remondikeskuse arhitektuurne lahendus väikelinna miljööväärtuslikus hoonestusalas. Hoone pidi selle funktsiooni arvestades olema praktiline ja ökonoomne nii ehitamise kui hilisema kasutamise seisukohalt. Samas oli eesmärk planeeritava ala väärtustamine läbi kaasaegse ja kvaliteetse arhitektuuri.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411