Teisipäev, september 3, 2013
 

Politsei: laste liiklusohutus sünnib kõigi liiklejate koostöös

| Hiiu Leht
Septembri esimesel nädalal on politsei suurte jõududega noortel liiklejatel ülekäiguradadel abiks ning jälgib lasteasutuste ning vöötradade lähistel piirkiirusest kinni pidamist.
Kärdla politseijaoskonna juht Avo Kail ütles Hiiu Lehele, et Hiiumaal on koolialguse nädalal kõik politseinikud,
politseijuhid ja ka mõned abipolitseinikud väljas ja neid võib kohata saare kõigis omavalitsustes.
“Püüame suunata liiklejaid olema tähelepanelikud, olenemata kas neil on liiklussituatsioonis eesõigus või mitte,” ütles Kail. Ta kinnitas, et kedagi kohe karistama ei hakata, pigem tehakse selgitustööd.
Korrakaitsepolitsei juht Joosep Kaasik kutsus kooli alguses kõiki üles lastega liikluses arvestama ning ise nii autoroolis kui ka jalakäijana head eeskuju näitama. “Lapsed on liikluses tagasi ning autojuhtidel tuleb olla sedavõrd tähelepanelikum. Ülekäiguraja või kooli lähistel kiiruse vähendamisele kuluv aeg ei tundu ilmselt sugugi kallis, kui mõista, et sellega säästetakse mõni väike ranitsakandja haiglavoodist või hullemast,” ütles Kaasik.
Teisi jalakäijaid julgustab ta vajadusel lapsi liikluses aitama ja ohtude eest hoiatama.
Esimest korda iseseisvalt kooli minejatega tuleks Kaasiku sõnul peamised marsruudid kindlasti mitu korda vanemaga ühiselt läbi käia ja arutada. “Laps tunneb end liikluses kindlamalt, kui teab liiklusreegleid, saab neist aru ning oskab ohtusid ka ise näha. See teadmine ei sünni aga üleöö, vaid koos käies ent ise otsustades ja ühiselt õigeid ja valesid otsuseid arutades,” rääkis ta.
Politsei on septembri esimesel nädalal väljas suurte jõududega ning seda eelkõige jalakäijate abistamiseks ja nende turvalisuse tagamiseks. Peatähelepanu all on ülekäigurajad ning liiklus koolide- ja lasteasutuste lähistel.
Lisaks jalakäijaohutust mõjutavatele rikkumistele jälgitakse turvavarustuse, sh laste turvavarustuse kasutamist. Samuti teeb politsei tähelepanekuid liikluskorralduse puuduste kohta ning edastab need teeomanikule.
PPA/HL

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411