Teisipäev, september 24, 2013
 

Peeter Oja: Tänane poliitika on nagu tühi nõukaaja toidupood

Karl Kermes
See on vaid üks terav ja tabav võrdlus kümnetest täpselt sihitud ning värskelt sündinud humoorikatest mõtetest, millest koosneb 1. oktoobril esietenduv Monoteatri uus lavatükk – Peeter Oja stand-up etendus “Nüüd tõesti aitab jamast”.
Tegemist on Peeter Oja, Mart Normeti ja Erik Moora teravatest sulgedest sündinud, Eesti ühiskonda, poliitikat aga eelkõige poliitikut kui inimtüüpi analüüsiva tekstiga. Koostöös Monoteatriga sünnib tekstist stand-up lavastus, mis jõuab publikuni vaid ühel turneel selle aasta oktoobris enne kohalike omavalitsuste valimisi.
Etendus on sündinud soovist ja vajadusest kutsuda esile muutus ja kõneleda ühiskondlikest probleemidest avalikult ja selge häälega. Tekst käsitleb hetkel aktuaalseid probleeme ning on heas mõttes rabav.
Tõsiste teemade lahkamiseks on huumor alati parim vahend, pakkudes meelelahutust, kuid siiski mitte naerdes probleemi olemuse üle. Peeter Oja tuleb publiku ette, et tõmmata maha maskid ning rääkida ja näidata Eesti inimestele, mis toimub poliitikas ja poliitiku peas. Ta arutleb koos publikuga, kuidas minna edasi olukorras, kus valikuid justkui ei ole, aga valima peab. Kuidas minna edasi?
Tekst, mis on loodud ainult ühekordseks üle-eestiliseks turneeks jõuab Hiiumaa publiku ette vaid korra – kolmapäeval, 9. oktoobril Käina huvi- ja kultuurikeskuses.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411