Reede, september 6, 2013
 

Ligi pooled selle suve paaridest sõlmisid abielu vabas õhus

erakogu
Hiiu maavalitsuse perekonnaseisuametnik Anne Aljas rääkis, et tänavu soovisid peaaegu pooled paarid sõlmida abielu mõnes saare looduskaunis kohas.
Sel suvel oli Hiiu saarel üsna tihti näha sõitmas pulmaronge. Kas pulmad on uuesti moes?
Vastab Anne Aljas: Tänavu nelja kuuga, mai algusest augusti lõpuni, sõlmis Hiiumaal abielu 28 paari. See on sama palju kui mullu suvel, mil abiellus 26 paari. Võrdluseks, et näiteks kümme aastat tagasi, aastal 2003, abiellus vaid 19 paari.
Kus sel suvel paari mindi?
Viimastel aastatel on üha populaarsemaks muutunud abielude registreerimine looduses. Meil registreeriti sel suvel 14 paari maavalitsuse Õnnesaalis, 3 paari kirikus ja 11 paari väljaspool maa­valitsuse ruume. Eelmisel aastal abiellus väljas 7 paari. Selleks pidulikuks sündmuseks sobivaid ilusaid kohti on Hiiumaal palju, kuid tänavu eelistati sadamaid: Salinõmme, Orjaku, Kalana, kaunitest randadest valiti sõrmuste sõrmepanekukohaks Ristna, Luidja ja ka Kärdla rand, kus 23. augustil toimus väga kaunis ja hästi korraldatud registreerimine. (Pildil – toim)  Ühesõnaga oli tore pulma­suvi – palju päikest ja õnnelikke paare.
Mis on õues abiellumise võlude kõrval selle riskid?
See seab korraldajatele kõrgendatud nõudmised, et pidu tõesti tore saaks. Näiteks ka vihmase ilma korral. Vahel on kahjugi sellest, et noorpaari poolt kavandatud kaunid mõtted jäid korraldajate poolt teostamata. Abiellujatele on ju väga oluline, et kõik sujuks sellel päeval hästi ja väärikalt. Samas on mitu maavalitsust, kelle perekonnaseisuametnikud ei registreerigi abielusid väljaspool selleks ettenähtud pidulikku ruumi. Seda mitmel põhjusel ja üheks põhjuseks on see, et tagada registreerimistoimingu väärikus.
Miks nõustute abielusid ka mujal registreerima?
Sageli on noorpaaril väga ilus ja põhjendatud soov registreerida abielu näiteks esivanemate talu või suvekodu õues. Rannas, kus tutvuti ja nii edasi. On ju siis tõesti  ilus ja tore ka seal oma abielu alustada. Kui kõik hästi läbi mõeldud ja korraldatud, on need kõigi osalejate jaoks alati väga kaunid tunnid, millele lisavad väärtust meri, päike või koduõu. Käesolev suvi oli päikeseline ja soosis noorpaare igati.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411