Teisipäev, september 10, 2013
 

Eesti riigiga üheealine vanaema koob Hiiumaa sokke

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Meie riigi 95. sünnipäevaaastal peeti eriliselt meeles neid vanavanemaid, kes Eesti vabariigiga üheealised – Hiiumaalt pälvis selle Armilda Anita Valk.
Sotsiaalministeerium koostöös riigikantselei EV 95 korraldusmeeskonnaga soovis tänavu tähtsustada septembri teisel pühapäeval peetavat vanavanemate päeva, et tõsta esile nende rolli ja olulisust meie elus.
Hiiumaalt tunnustati Armilda Anita Valku, kes elab Kõrgessaare vallas Laukal.
Tütre Heli Haraku lapsed Merli, Riina ja Erki on oma vanaema kohta kirjutanud, et ta on kuldsete käte ja helde südamega optimistlik vanadaam, kellele ei ole kunagi olnud probleemiks Eesti teisest ostast Hiiumaale oma lastelastele külla tulla ajal, kui ta veel mandril elas. “Nendest reisidest on eriti eredalt meeles tema hiigelsuur seljakott, mis oli sama suur kui ta ise ning mis oli alati komme ja vahvleid täis,” ütles Riina.
Lapselaps: Tal on meie jaoks aega
Tema sõnul meeldis vanaemale üle kõige jutte vesta. Seetõttu ei ole talle kunagi tekitanud raskusi maha pidada mitmetunnine sütitav kõne lapselapse Tallinnasse kooli saatmise kohta.
“Iseloomult on ta väga temperamente inimene – kui midagi on hästi, siis kogu maailm kuuleb tema rõkkavat naeru ning kui midagi halvasti, siis kuulevad sellest ka naabrid. Praegu on tema lemmik-tegevuseks voodis sooja pleedi all pikutamine ja “Hiiumaa” kirjadega sokkide kudumine, lobisemine lastelastega ja ta armastab tihti naerda piieldes pereliikmeid oma suurte prillide tagant. Ta on alati lubanud teha meil kõike, mis me oleme tahtnud, valmistanud meile parimaid roogasid ning mis kõige tähtsam – leidnud meie jaoks aega.”
Vanamemm ise meenutas seika, kuidas koos lastega aias marju korjates raputas noorem tüdrukutest marjad põõsa pealt maha, et kiiremini põõsad tühjaks saaksid. “Ma mõtlesin välja, et maksan palka korjatud marjade eest,” ütles Valk. Ja edaspidi korjasid tüdrukud marju suure hoolega.
“Ma pole nendega kunagi pahandanud, me oleme ikka hästi läbi saanud ja nad on olnud head lapsed,” ütles 40 aastat Kohtla-Järvel haiglas töötanud vanamemm, kes pensionieas kolis Laukale tütre juurde.
Lisaks tänavusele vanavanemate päeva tähistamisele on sotsiaalministeeriumil koostöös vanurite nõustamis- ja eneseabi ühinguga kombeks tunnustada tublisid, eeskuju väärivaid imelisi vanavanemaid igal hilissügisel. Mullu tunnustati Ilmi ja Viljo Liiki Kärdlast.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411