Teisipäev, september 3, 2013

Ann-Ly Kibuspuu pronks Rukkilillemängudelt

Helja Kaptein | Hiiu Leht
27.–28. augustil peeti Tallinnas Rukkilillemängude kergejõustikuvõistlused, kus Ann-Ly Kibuspuu saavutas kuulitõukes kolmanda koha.
Ulatusliku kavaga võistlustel osalesid C-, B-, A- ja juunioride vanuseklassid. Hiiumaa esindus oli neljaliikmeline.
Kõik meie noored püstitasid isiklikud rekordid. A-vanuseklassi neidudest jooksis Anet Post 100 m 13,50-ga (5. koht) ja 400 m 64,12-ga (5. koht). Viimase tulemuse väärtust tõstab asjaolu, et see kuulub Hiiumaa kõigi aegade ede­tabelis 5. kohale.
C-vanuseklassis võistlesid Kristina Joarand, Kelly Nurk ja Ann-Ly Kibuspuu. Sellest vanusegrupist tuli ka hiidlaste ainuke medal – Ann-Ly Kibuspuu tõukas 2 kg kuuli 10.91 ja saavutas 3. koha.
Kristina Joarand jooksis 200 m ajaga 29,67 (16. koht) ja hüppas kaugust 4.72
(5. koht). Kelly Nurga kaugushüppe tulemus oli 4.42 (11. koht). Lisamärkusena, et kui tavaliselt mõõdetakse selles vanuseklassis hüppe pikkust äratõukekohalt, siis seekord mõõdeti hüppe­pakult, mis muudab võistlemise noortele sportlastele keerulisemaks.
Läbi aegade on kujunenud arvamus, et kui hiidlased võidavad sellistel võistlustel ühe medali, võib need meie jaoks lugeda kordaläinuks. Nii arvati juba 1946. aastal, kui Kärdla keskkooli õpilane Elam Liit sai Eesti koolinoorte II olümpiaadil poeglaste B-vanuseklassi kaugushüppes 5.62-ga teise koha, kusjuures esikohast jäi tal puudu vaid 2 cm.