Reede, august 30, 2013
 

Võitsid Kuressaare komando ja tuletõrjesport

Harda Roosna | Hiiu Leht

Hiiumaal toimunud kolme maakonna kutsemeisterlikkuse võistluste parim oli Kuressaare komando, mille võistkond kaitses auga eliitkomando tiitlit
Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma naljatas, et hiidlased andsid seekord külalislahkelt kõik esikohad mandrile. Käina komando oli üldarvestuses neljas, Kärdla komando viies.
Eile peeti Hiiumaal, Hella­maa rannas Hiiu- ja Lääne­maa kutsemeisterlikkuse võistlused tuletõrjespordis. Selleks, et võistlustele põnevust lisada, kutsuti osalema ka Saaremaa päästekomandod, eesotsas Kuressaare komandoga, mis sel aastal võitis vaba­riikliku eliitkomando tiitli.
Võisteldi kahel alal – auto­pumba ja mootorpumba lahinghargnemises. Kõige stabiilsema võistluse tegidki Kuressaare päästjad, kes autopumba hargnemises olid teised ja mootorpumba hargnemise võitsid – kokkuvõttes tasuks esimene koht. Üldarvestuse teise koha sai Haapsalu komando, kes võitis küll autopumbast hargnemise, kuid mootorpumba harjutuses jäädi alles kaheksandaks. Kolmanda koha sai Lihula. Parim Hiiumaa komando oli Käina, kes sai esikolmiku järel neljanda koha, Kärdla oli viies. Järgnesid Orissaare, Vormsi, Kihelkonna ja Risti.
Kokku võttis sportlikust päevast osa üle 70 võistleja. Lisaks riiklikele ja vabatahtlikele päästjatele osales võistlustel ka mitmeid teisi organisatsioone.
Mootorpumba hargnemises võistelnud teiste organisatsioonide edukaim oli Hiiumaa lastekaitse ühing, kes edestas politsei- ja piirivalveameti ning Hiiumaa naiskodukaitse võistkondi.
Hiiumaa päästepiirkonna juhi Hannes Aasma sõnul läks Hellamaa rannas peetud võistlus edukalt ning rahule jäädi ka korraldusega.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411