Teisipäev, august 6, 2013
 

Viiendik kontrollitud vääris metalltoodetest ei vastanud nõuetele

Tarbijakaitseamet
Tarbijakaitseamet avastas, et kauplejad rikuvad väärismetalltoodete märgistuse ja müügi nõudeid ning ligi viiendik kontrollitud toodetest ei vastanud nõuetele.
Teises ja kolmandas kvartalis kontrollis tarbijakaitseamet väärismetalltooteid 49 korral ning tuvastas rikkumisi 11 juhul. Rikkumisi avastati näiteks Tallinnas, Pärnus, Rakveres, Viljandis.
Kokku võttis amet testimiseks 13 toodet, mida kontrollis AS Metrosert katselabor Eesti Proovikoda. Ekspertiis näitas, et vaid kaks toodet vastasid nõuetele. Ülejäänute puhul avastas labor järgmisi puudusi: toode oli alaprooviline, proovimärgis 925 oli raskesti loetav, märgis oli kantud tootele valu käigus vormilt kopeerimisega (mis pole lubatud), tootel puudus nimemärgis, kõrvarõngaste tagustel puudus proovimärgis.
Mõne toote puhul tuvastas ekspertiis mitu rikkumist. Lisaks laboritulemustele oli rikkumisi ka toodete müügil. Näiteks andis müüja kahel juhul tarbijale valeteavet väärismetalltootel oleva kivi kohta. Tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski ütles, et kauplejad põhjendasid seda teadmatuse ja inimliku eksitusega.
Amet alustas haldus­menetlust kõigi ettevõtjate suhtes, kes müüsid nõuetele mittevastavaid väärismetalltooteid. Kauplejad on nõuete­kohaselt märgistamata tooted müügilt kõrvaldanud, kuid lubanud need pärast nõuetele vastava märgistuse saamist uuesti müüki panna.
Amet jätkab väärismetalltoodete märgistuse kontrollimist ja ekspertiisiks võtmist ka edaspidi.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411