Teisipäev, august 6, 2013
 

Turul kartul kallim kui kaupluses

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Varase kartuli hinnavõrdlusest selgus, et hiiumaise kartuli saab soodsamalt kätte kauplusest.
Hiiumaa Selveris on müügil soodushinnaga eestimaine kartul 49 senti kilo.
Samapalju maksab kilo kartuleid ka Säästumarketis. Kuid samast võib leida ka OÜ Laheotsa kahekilose koti pestud kartuleid Laura, mis maksab 2,39 eurot. See teeb kartuli kilohinnaks 1,20 eurot.
Mitmendat nädalat saab Hiiumaal poest osta ka kohalikku kartulit, mis kasvatatud Mereliiva talu maadel. Hiiumaa tarbijate ühistu kauplustes on müügil nii lahtine kui kahekilostes kottides Mereliiva talu kartul. Hind on lahtisel kartulil 69 senti kilo, kahekilose koti eest tuleb kassas maksta 1,79 eurot ehk kilohind tõuseb tänu pakendile peaaegu 80 sendini.
Kärdla turul on kohalik kartul müügil märksa kõrgema hinnaga. Kõige kallim oli lisatud sildi järgi “väga hea Kassari” kartul Flavia, mille kilo maksis laupäeval 1,20 eurot. Sama sordi pisikeste kartulipabulate kilost küsiti 60 senti.
Ühe euro eest saab turult kilo Galat, Maretit või Varajast kollast. 60 senti küsitakse sordi Solist keskmise suurusega mugulate eest, aga nimeta punased kartulid saab kätte ka 50 sendiga.
Hiiumaa suurim kartulikasvataja Viljam Heinma rääkis, et tema koristab varajast kartulit juba teist nädalat. “Saagil pole viga, kuigi vahepealne kuivus hakkas kartuli kasvu pidurdama,” ütles Heinma. Praegu pakub ta müügiks varajast kartulisorti Solist, mida talus kasvab 1,2 hektaril. Üldse on Mereliiva talus kartuli all 10 hektarit. Põhiliselt varustab Heinma kartuliga Hiiumaa kauplusi.
Selveris oli kohalik kartul müügil juba 19. juulist. Viimasel nädalal on lahtisele kartulile lisandunud ka kahekilosed pakid, mille hind on 1,45 eurot.
Selver teatas, et ostjad eelistatavad hiiumaist kartulit ja nädalas ostetakse seda kuni 500 kilo.
Säästumarketis on müügil ka mandril asuva OÜ Laheotsa viiekilostes pakkides mugulad Marabel. Selle kartuli kilohinnaks on ligi 64 senti, viie kilo eest küsitakse kassas 3,19 eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411