Neljapäev, august 1, 2013
 

Ratsutajaid autasustab president

Harda Roosna | Hiiu Leht
Ratsutamise Saarte karikavõistluste võitjakarikad annab noorsportlastele üle Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves
Ratsupäevad algavad juba täna Saarte avatud karikavõistluste finaalsõitudega. Sel võistlusel osaleb ligi 70 ratsutajat Hiiumaalt, Saaremaalt, Mandri-Eestist ja Soomest ning kokku antakse rekordilised 130 starti.
Laupäeval ulatab Saarte karikavõistluste noortele ratsutajatele võitjakarikad Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes on Hiiumaa visiidil.
Tänavusel, 12. Kärdla ratsupäevadel antakse kolme päeva jooksul 300 starti. Ka osalejaid o
Kersti Simsalu | Hiiu Leht
n rekordiliselt palju, umbes 120 ratsasportlast ja üle 160 hobuse. 138 hobuse jaoks on püstitatud ajutised, monteeritavad tallid, ülejäänud on mahutatud Hiiumaa tallidesse.
Kohal on Eesti takistussõitja paremik: Rein Pill, Tiit Kivisild, Urmas Raag, Ebe-Liisa Sõnajalg, Heiki Vatsel, Andres Udeküll, Paul Argus, Siim Sinijärv, Margit Mägi, Katrin Pill jt.
Uued võistlused
Uus on hobukaarikute paraad, mis algab laupäeval kl 11.30 Linnumäelt ja liigub koos puhkpilliorkestritega Kärdla Keskväljakule. Nii tervitavad ratsasportlased Kärdla Kohvikute­päeva.
Võistlustest on uus klubide võistkondlik suvekarikas, samuti tipptasemel rakendispordivõistlus.
Kärdla Rakend 2013 on Eesti rakendispordi karikasarja etapp rakendisporlastele, kes võistlevad kaarikutel, täpsussõidus, koolisõidus ja krossis.
Tegevust kogu perele
Lisaks ratsutamisvõistlustele on laste jaoks kohale toodud
batuudimaailm ja elektriautod, kõrval, Linnumäe lennupäevadel toimuvad mudellennukite ja -kopterite demonstratsioonlennud. Võistlusparkuuride vaheajad sisustatakse meelelahutusega.
Eesti hobusekasvatajate selts korraldab Kärdla ratsupäevade ajal Eesti tõugu hobuste piirkondliku ülevaatuse. Parimaid neist esitletakse pühapäeval Linnumäe tallide peaväljakul.
Pühapäeval, kell 17 algab peaparkuur Prix STARTER, mille takistuste kõrguseks 130 cm.
Vahetult enne seda, umbes kell 16.30 toimub westernratsutamise show-võistlus Tünnisõit.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411