Reede, august 30, 2013
 

Linnakodanik, miks käitud nii?

Erakogu
Ikka ja jälle tuleb kodanikele meelde tuletada, et olmeprügi, mida oma majapidamises tekitatakse, ei ole lubatud viia avalikuks kasutamiseks mõeldud pakendikonteineritesse.
On väga kurb vaadata, kuidas kodanikud külma kõhuga viivad oma olmejäätmed pakendi­konteinerite juurde ja tihti ei vaevu neid isegi kontei­nerisse panema. Praegusel ajal on linnas väga palju linde, kes prügikotid katki tõmbavad ja jäätmed laiali pilluvad.
Peaaegu iga nädal saab linnavalitsus ka kaebusi konteinerite ületäitumise kohta. Pildil on näha, et üks konteiner on pilgeni täis topitud ja kõrvalolev konteiner tühi. Kas on raske kaks sammu kõrvale astuda ja oma kott tühjemasse konteinerisse paigutada?
Kui juhtub, et pakendikonteinerid on tõesti täis sel päeval, mil mõtlesite kodust pakendijäätmed ära viia, siis leidke teine kogumiskoht, kuhu kindlasti mahub teie kotike ära. Linnas on kokku 13 kogumiskohta ning need ei asu üksteisest sugugi kaugel. Taaskasutatavate jäätmete kogumiskohtade asukohad leiate linna kodulehelt.
Põhjus, miks konteinerid tihti kiiresti ületäituvad, on aga osa kodanike lugupidamatus teiste vastu ning püüd raha kokku hoida viisil, mis tegelikult pole teiste korralike linnakodanike vastu aus.
Eesti jäätmemajanduses kehtib kokkulepe, et kui toodad olmeprügi, oled kohustatud selle õigesse kohta äratoimetamise eest ka maksma. Kahjuks pole see arusaam meie inimestele ikka veel pärale jõudnud, sest miks muidu viiakse pakendikonteinerisse vanu moose, jalanõusid, vaipu ja isegi madratseid, lapsemähkmetest ja ehitusjäätmetest rääkimata.
Hea kodanik, palun, olgem oma linna vastu hoolivamad, sest ainult koos suudame hoida kodulinna puhta ja mõnusa eluruumina.

KÄRDLA
LINNAVALITSUS

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411