Teisipäev, august 27, 2013
 

Läbimõtlemata plaan

Kuigi Käina vallavanem Omar Jõpiselg ütles, et alles juulis selgus, et Käina koolis ei avata tänavu sügisel 10. klassi, oli see põhimõtteliselt teada juba veebruaris. Juba märtsis tehtud küsitlustest selgus kui paljude 9. klassi lõpetajate valik on Käina gümnaasium. See arv oli klassi avamiseks selgelt liiga väike.
Ka õige aeg teatada ministeeriumile, et gümnaasiumiklassi ei avata oli märtsis. Hiiu Lehele on teada, et kool ja omavalitsus unustasid selle tähtajaks teatamata.
Kuid õpilastele öeldi juba kevadel, et gümnaasiumiklassi ei avata. Seega oleks busside sõiduplaanide muudatusi, mida tingis Käina kooli gümnaasiumiosa sulgemine, saanud vabalt kooskõlastada juba koos aprillikuiste liinimuudatustega.
Väita nüüd, et see poleks olnud juriidiliselt korrektne, on lihtsalt ettekääne.
Küsitlusest selgus ka see, et oli õpilasi, kes ei kavatsenudki Käina koolis oma õppimist jätkata ja tahtsid kohe Kärdlasse kooli tulla. Kas siis nende sõiduvajadustega vald tollal ei arvestanudki?
Käina vallavanem pakkus, et ühe variandina kergendaks ehk olukorda see, kui Kärdla koolis loodaks kaks paralleelset gümnaasiumiklassi. Ühed alustaksid siis varem ja need, kes bussiga kaugemalt tuleks, hiljem.
Ka see tundub läbimõtlemata ja koolijuhtidega läbi arutamata lahendusena.
Ehk leiavad Käina ja Emmaste vallajuhid lapsevanematele natuke bensiiniraha, et igaüks oma lapse õigeks ajaks bussipeatusesse tooks?

27. august 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411