Teisipäev, august 6, 2013
 

Külad kohtuvad olümpiamängudel

Harda Roosna | Hiiu Leht
Viies Loode-Hiiumaa külade kokkutulek peetakse laupäeval, 10. augustil Lauka külas olümpiamängudena. Külade esindajad võtavad omavahel mõõtu 1980. aasta Moskva olümpiamängude vaimus. Kohal on ka tollased maskotid Vigri ja Miša, kes osalejaid ergutavad.
Päevajuht Niels Rattiste selgitas, et teemavaliku põhjuseks on see, et spordil on olnud kindel koht Lauka piirkonna ajaloos. 1924. aastal asutati Kõrgessaare haridusseltsi Edu juurde spordiosakond Jõud ning Laukal toimusid regulaarselt mitmed maavõistlused ja iga-aastased spordipeod, kus võisteldi nii kergejõustikus kui jalgpallis.
1935. aastal rajati Laukale korralik spordiplats-staadion. Staadion kujunes noorte seas populaarseks sportimise ja pidutsemise kohaks. Praegu asuvad sellel kohal kortermajad.
Suur osa tänavusest külade kokkusaamisest peetakse Lauka kooli staadionil, mida viimastel aastatel põhjalikult uuendatud.
Kell 13 avatakse Lauka seltsimaja, kunagise Lauka lasteaia juures näitus, mis jutustab Lauka kolhoosi elust-olust. Näitusel on külaelanike käest kogutud fotosid, lugusid ja meenutusi.
Lauka koolimajas on kohalike elanike käsitöö väljapanek ja tõenäoliselt on avatud ka mõni õpituba.
Pärast olümpiat on kavas koos külasuppi süüa ning õhtul peetakse jalgpalli sõpruskohtumine Lauka küla ja külaliste võistkonna vahel.
Sportimise vaheajad täidab eeskava laulu ja tantsuga ning võistluste järel algab jaaniplatsil külasimman elava muusika saatel.
Viienda külade päeva korraldavad Lauka ja Otste külade elanikud, mullused Kurisu ja Metsaküla, tunamullused Isabella ja Napi, enne seda Pihla küla rahvas ja päris esimese Lilbi küla elanikud.
Peole on oodatud kõigi Loode-Hiiumaa külade inimesed ja külade spordiesindused, aga kaasa elama ka külalised lähemalt ja kaugemalt.
Loode-Hiiumaa külade seltsi kuuluvad Pihla, Otste, Isabella, Napi, Heigi, Kurisu, Metsaküla, Lilbi, Heiste, Hüti, Lauka, Leigri, Sülluste, Kiivera, Jõeranna, Reigi, Rootsi, Ogandi, Sigala, Kidaste ja Mudaste külad.
HK

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411