Reede, august 30, 2013
 

Kas töötajal on 1. septembril õigus vabale päevale?

Peagi on käes septembri algus ja paljudel esimesse klassi minevate laste vanematel on tekkinud küsimus, kas tööandja peaks neile sel puhul vaba päeva andma.
Tarbija24-s vastas sellele küsimusele tööinspektsiooni peajurist Kairit Ehala. Tema sõnul kehtiv töölepinguseadus tööandjat selleks ei kohusta. Samas võimaldavad paljud tööandjad seda töökorralduse reeglites või poolte kokkuleppel. “Seega juhul, kui teil on ettevõttes olemas reeglid töökorraldusele või sisekorra­eeskirjad, tasuks sealt järgi vaadata, ehk on ka teil selline õigus,” soovitas Ehala.
Juhul, kui tööandja ei ole nõus töötajale 1. septembri puhul vaba päeva andma ja töötajale ei tule seda õigust ka näiteks töösisekorraeeskirjadest, siis tööandjalt seda nõuda ei saa.
“Lapse kooliminek ei tule vanemale ootamatult ja kuna töötajal on tööandjaga sel teemal arutamiseks eelnevalt piisavalt aega, võiks juba varakult oma soovi teatavaks teha ja sobivaid lahendusi leida,” lausus Ehala.
Ta lisas, et nii töötaja kui tööandja peavad teineteise suhtes käituma heas usus, mõistlikult ja teise poole huvi­dega arvestades. “Kui töötaja teatab tööandjale piisavalt varakult soovist saada lapse esimesse klassi mineku puhul vaba aega, peaks mõistlik tööandja töötajale seda ka võimaldama,” sõnas Ehala.

TARBIJA24/HL

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411