Neljapäev, august 1, 2013
 

600 külapäevalist ei eksi

Kõige kindlam märk, et Kõpu külade päeva ei ähvarda kohustusliku kohalkäimise nimistusse langemine, on registreerunud külaliste arv. Kes saab kohustada 600 inimest tulema ühele külapeole! Just nii palju on olnud registreerunud peolisi viimasel neljal külade päeval.
Ja kõik need inimesed on peol kohal, tulevad vabatahtlikult ning panevad oma koduküla nime kandvale lehele kirja iseenda, oma kodutalu või päritolutalu nime.
Huvi kõplaste peo vastu kinnitab külastajate hulga plahvatuslik kasv – esimesel, 2002. aastal Kõpus peetud külade päeval oli 109 registreerunud külalist, 2004. aastal Kalanas juba 480, 2007. aastal  Mägipe-Suurepsi peol sai kirja 500 peolist, 2009. aastal Ojaküla–Ülendi–Kaleste peol juba 600 ning uue rekordi lõi mullune külapäev Suurerannas – 629 registreerunud külalist!
Külade päeva algataja Svetlana Reinmets ütleb, et see päev on mõeldud Kõpust juured lahti võtnud inimesele, et oleks põhjust koju või koduasemele tulla. Ja see on mõeldud Kõpu lastele, et neil tekiks side oma kodupaigaga – see kõplaseks olemise tunne.
Kuid päev on mõeldud ka kõigile, kes tahaksid Kõpus endale kodu luua – kõik uusasukad on väga oodatud, sest mida rohkem meid on, seda parem on meil siin elada. Ja kindlasti on Kalana, aga Hirmuste ja Kiduspe külade elanike arvu kasvule andnud oma panuse meie külade päev.
Paljud inimesed on külade päeval tutvunud, on loodud sõprussidemeid, kohtutud vanade sõpradega, peo ühine organiseerimine on kasvatanud külade sotsiaalset sidusust.
Ära lõpetada või pausi pidada võiks siis, kui Kõpu külade päeva vastu huvi ei tuntaks, aga numbrid räägivad muud.
HARDA ROOSNA
8. Kõpu külade päeva üks korraldajaid

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411