Teisipäev, juuli 16, 2013
 

Saarte karikasari takistussõidus poole peal

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tänavuse Saarte takistussõidu karikasarja kolme osavõistluse järel on aeg teha kokkuvõtteid – praegu kuuluvad sarja kõik esikohad hiidlastele.
Võistluse korraldaja Jaanus Berkmann selgitas, et võistlustel osaleb sportlasi üle Eesti, kuid sari on mõeldud ennekõike Hiiumaa–Saaremaa ratsaspordi arendamiseks.
Kolme osavõistluse järel on esimeses võistlusklassis edukaim Hiiumaa neiu Leenu Sarapuu, teist kohta hoiab Reio Pihlak Saaremaalt ning kolmandat Eliise Kaups Hiiumaalt.
Teises võistlusklassis jagavad võrdsete punktidega esikohta Inge Maiman ja Birgit Laupä, kolmandat kohta hoiab Hanna Treikelder (kõik kolm Hiiumaalt)
Kolmandas, kõrgeimas arvestusklassis on kolmelt esimeselt osavõistluselt enim punkte kogunud  Maris Suuster. Vaid ühe punktiga jäävad maha ning jagavad teist-kolmandat kohta õed Maris ja Maarja Berkmann. Kõik kolm jällegi Hiiumaalt.
Kokku on esimese kolme etapiga oma punktiarve avanud 37 ratsutajat.
“Punktiseis on meeldivalt tasavägine,” nentis Berkmann. Kuid peale 21. juulil toimuvat neljandat etappi ja 2. augusti finaali kui liidetakse kokku kolme edukama etapi ja finaali punktid, võib  paremusjärjestustes tulla veel olulisi korrektuure.
3. etapi parimad
Eelmisel laupäeval Linnumäel peetud kolmandal osavõistlusel saavutasid esimeses võistlusklassis ehk 80 cm parkuuris kõik viis auhinnalist kohta Hiiumaa ratsaspordiklubi (RSK) liikmed: esikoha Inge Maiman ratsul Lolita Luardes. Teiseks jäi Johannes Kiiver hobusel Nexus, kolmandaks Teele Talts hobusel Isabel. Neljandale kohale tuli Leenu Sarapuu hobusel Vhota-Vuge ning viiendaks Johannes Kiiver seekord ponil Windhower. Kokku startis esimeses parkuuris 19 võistluspaari.
Teises võistlusklassis, 95 cm parkuuris oli taaskord edukas Johannes Kiiver, kes saavutas esikoha hobusel Eera. Teise koha tulemuse sõitis välja Maarja Berkmann Coloradol ja kolmanda Maris Suuster hobusel Rilana. Neljanda ja viienda auhinnalise koha saavutas valitsev Eesti meister Andres Udeküll Läänemaalt, kes sõitis need tulemused välja noortel, viieaastastel hobustel Empiir ja Zappa.
Selles parkuuris osales kokku 17 võistluspaari.
Kõige kõrgemas, 110 cm parkuuris oli esikolmik taas hiidlaste päralt. Esimesele kohale tuli Maris Suuster ratsul Flaming Sambuca. Ainsana kolmest parkuuri põhiosa puhtalt läbinust sõitis ta ka ümberhüpetel vigateda. Üks mahaaetud takistus ümberhüpetel ja selle eest neli karistuspunkti saanud Maarja Berkmann ja Colorado said kirja teise tulemuse ning Andres Udeküll, kes hobusel Empiir samuti läbis parkuuri põhiosa vigadeta, kuid ilmselt selleks, et noore ratsu tööpäev liiga raskeks ei läheks loobus ümberhüpetel startimast ja jäi kolmandaks.
Ka neljanda auhinnalise koha sõitis välja Andres Udeküll hobusel Zappa, nad said ühe karistuspunkti normiaja ületamise eest parkuuri põhiosas.
Viienda auhinnalise koha said Maris Berkmann ja Chanel 5, kelle parkuuri põhiosa tulemuseks jäi neli karistuspunkti ühe mahaaetud takistuse eest.
Head tingimused meelitavad
Linnumäe võistlussõitusid peetakse suurel liivaväljakul, mille mõõdud 70×50 m. Esmakordselt oli kasutusel ka uus soojendusväljak ehk väike liivaväljak mõõtmetega 50×30 m.
Tütre Mari-Ann Udeküll sõitu jälginud treener ja Eesti meister takistussõidus Andres Udeküll nimetas Linnumäe ratsutamistingimusi “supervõimalusteks”. “Heade tingimustega tulevad ka paremad tulemused,” kinnitas ta.
Kokku osales karikasarja kolmandal etapil 23 ratsasportlast 27 hobusel. Võistluse direktor Jaanus Berkmann rääkis, et sarja populaarsus kasvab ja rõõmu teeb talle, et aastatepikkune töö noorte ratsutajaga on vilju kandmas. “Mitmed noored on edukalt osalenud ka teistel Eesti ratsapordi Liidu kalenderplaani võistlustel ja kindlasti on nad konkurentsivõimelised omaealiste hulgas Eestis,” selgitas Berkmann.
Udeküll lisas, et head tulemused tulevad igapäevase treeninguga ja oluliseks eelduseks on ka hea hobune. “Ise pead olema suuteline pidevalt juurde õppima,” ütles ta. “Tihtipeale jäävad tulemused hobuse võimekuse taha, samas heade tulemusteni jõuab pikkamööda – hakkad noore hobusega koos treenima ja siis seenioride meistriks tulles peab hobune olema vähemalt kaheksa aastane.”
Udeküll ise treenib praegu Haapsalus, Uuemõisa tallis. Kärdlas võistlesid nii tema õpilased kui talli noored hobused. “Mulle meeldib siin võistelda – hea väljak, head rajad,” ütles treener.
Võistluste rajameister oli Renee Nüüd Harjumaalt ja assistent Maarja Berkmann. Laupäeval oli peakohtunikuks Kristiine Järsk Saaremaalt, kohtunikeks Maris Berkmann ja Jaanus Berkmann.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411