Teisipäev, juuli 16, 2013
 

Parvlaevade avaliku liiniveo kahjumiks kujunes 3,8 miljonit eurot

Harda Roosna | Hiiu Leht
Väinamere parvlaevaliinidel avalikku liinivedu korraldava Saaremaa Laevakompanii grupp teatas, et üleveoteenuse korraldamise kahjumiks kujunes 2012. aastal 3,8 miljonit eurot.
Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles, et uute laevade tellimine sai võimalikuks eeldusel, et riigi poolt tellitavate reiside arv kasvab sõidukite ja reisijate arvu kasvuga vähemalt samas proportsioonis. “Selle asemel hakkas riigitellimus uute laevade saabudes hoopis vähenema, samal ajal nõudlus omakorda kasvab järjepidevalt,” smärkis Rihvk.
Väinamere liinide reisijastatistika näitab, et reisijate arv kasvab kiirenevas tempos juba teist aastat. Rihvk ütles, et kui ettevõte ei tule praeguse ärimudeli alusel majandustegevusega toime, peab leidma väljapääsu. “Oleme riigile teinud ettepaneku reiside arvu suurendamiseks. See on hädavajalik teenuse kvaliteedi hoidmiseks ja jätkuvaks parendamiseks ning kasvataks ka reisitasude summat, et katta uute laevade finantskulu. Halb lahendus oleks mõne uue laeva müük või väljarentimine,” ütles Rihvk.
Saaremaa Laevakompanii grupi ettevõtete konsolideeritud käive moodustas 2012. aastal 24,8 miljonit eurot, mille juures teeniti 1,8 miljonit eurot koondkahjumit. Reisijate ja sõidukite merevedu avalikul liiniveol moodustab grupi müügitulust 90,1%, müügitulu üleveoteenuse osutamisest kasvas 8,8%, samal ajal kujunes üleveoteenuse korraldamisest tegevuskahjumiks 3,8 miljonit eurot.                                   HR

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411