Reede, juuli 5, 2013
 

Paraadil müriseb sadakond motikat

Laupäeval läbi Hiiumaa kulgev ligi sajast mootorrattast koosnev motoparaad HiiuMoto 2013 tõotab olla pealtvaatajatele suureks elamuseks.
Laupäeva hommikul algab Tallinnast mootorrataste paraad, mis liigub Rohuküla sadamasse ja sealt kella ühese praamiga Hiiumaale – paraadil osaleb umbes 150 mootorratturit ligi sajal rattal.
Heltermaalt liigub paraad Kärdlasse ja edasi läbi Käina Sõrule – kokku sõidetakse päevaga 170 kilomeetrit. Õhtul peetakse koos Küla Karlaga Sõru sadamas motopidu ja pühapäeva hommikul algab seiklusmäng, mis kulgeb mööda saare kauneid paiku.
“Soovime tõsta tsiklirahva mainet, sest tegemist on toredate inimeste, mitte kuritegeliku kambaga,” ütles üks korraldajatest Mall Freiman.
Ta rääkis, et tavaliselt on tsiklisadulas inimesed, kes arvestavad teiste liiklejatega. “On ju mootorratturi elu liiklusõnnetuse puhul rohkem ohus ja iga pisemgi valearvestus võib kaasa tuua tõsised tagajärjed,” sõnas ta.
Freiman rääkis, et Hiiu saar on seni mootorratturite eest teenimatult varjul olnud. “Nii mõnigi mullu osalenu ütles, et viibis Hiiumaal esimest korda ja tegemist polnud noorukitega,” ütles ta.
Paraadiga ühinema ja peole oodatakse kõiki mootorrattureid, kes peavad lugu heast seltskonnast ning mõnusast ja ohutust sõidustiilist. Liituda võib kohe Tallinnas või Hiiumaa pinnal.
MTÜ HiiuMoto teise Hiiumaa paraadi eesmärk on juhtida tähelepanu ohutule sõidustiilile, pakkuda motorahvale võimalust tutvuda kauni saarega ning jagada sõidu- ja koosolemisrõõmu kõigi tsiklisõidust lugu pidavate inimestega.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411