Teisipäev, juuli 16, 2013
 

Paarsada seeniortantsijat tantsis Hiiu saarel

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdla kultuurikeskuse juhataja Ille Savioja korraldas sel nädalavahetusel 190 osalejaga rahvusvahelise seenioritantsufestivali, kuhu tuli külalisi nii Eesti- kui Lätimaalt. Savioja põhjendas, et eakatel n-ö suurtele tantsupidudele asja enam pole, kuna repertuaar pole jõukohane, kuid nende tantsuhimu pole kuskile kadunud.
Reedel oli Kärdla kultuurikeskuses festivali avamine ja seminar, kus tutvuti ja koos uusi tantse õpiti. Osales tantsijad Lätist, Põlvamaalt, Pärnumaalt, Valgamaalt, Tallinnast ja Muhumaalt – kõigil mandrikülalistel oli ees ootamas vähemalt üks tuttav Hiiumaa kollektiiv. Hiiu saarelt oli vastuvõtjaid Käinast, Kõrgessaarest, Pühalepa vallast ja Kärdlast – kokku ligi 50 tantsumaiast eakat.
Tantsuõpetajatena astusid üles Maria Drenkhan Põlvamaalt ja Anne Keerd Muhumaalt ning Helgi Taelma, Kristiina Vessar, Helle-Mare Kõmmus ja Ille Savioja Hiiumaalt.
Laupäeval esinesid kõik külalised Vabrikuväljakul käsitöö- ja omatoodangulaadal – iga poole tunni tagant uus kollektiiv. Pildil tantsivad külalised Lätist.
Hiidlased kostitasid külalisi Pika Majas muuseumikülastusega, Kärdla linnaekskursiooniga ja bussisõiduga Hiiumaa põhjarannikule.
Laupäeva õhtul oli Soera talumuuseumis simman, kus reedel ühiselt õpitud tantsud rahvale ette tantsiti.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411