Reede, juuli 19, 2013
 

Noorseppade suvekool – juba neljas

| Hiiu Leht
Püüame Kärdla koolis sepatöö taas ausse tõsta.
Tänu MTÜ Hiidlaste Koostöökogu toetusele läbi LEADER programmi toimus 8.–14. juulini Kärdla ühisgümnaasiumi vastvalminud välisepikojas noorseppade neljas suvekool.
Jällegi tänu Hiidlaste koostöökogu toetusele valminud välisepikojale olid noorseppade töötingimused suurepärased. Tahangi siinkohal tänada ka ehitajaid Harri Tammsaluga eesotsas.
Suvekooli lisaeesmärgiks oli anda koolinoortele võimalus suvevaheaja sisustamiseks, peamiseks aga silmaringi laiendamise ja uute oskuste omandamine, uute tutvuste loomine ning nii eesti, vene  kui inglise keele praktiseerimine. Osales ju suvekoolis nii noori hiidlasi kui lätlasi Kärdla ÜG sõpruskoolist, Garkalne keskkoolist, aga ka üks eesti keelt omandav vene noormees Kohtla-Järvelt.
Suvekoolis said 12 osalejat algteadmisi sepatöö liikidest ja tegid lihtsamaid praktilisi töid, mis andsid ülevaate sepatöö eripärast ja võlust. Selle väikese ajaga ei saa kellestki veel seppa, aga anda ettekujutus sepatööst, sellest, milline on õige sepis, mida kõike peab teadma metallidest ja muidugi huvi tekitamine, olid selle suvekooli ülesandeks. Usun, et noored said võimaluse sisustada mingi osa oma suvepuhkusest kasulikuga – õppides, kogedes ja suheldes.
Esmaspäevast neljapäevani toimus koolitus kooli juures, reedel toetasime Etnobussi töötubasid Sõrul, viies seal läbi oma õppepäeva ja andes võimaluse huvilistele proovida sepatööd. Laupäeval moodustasime Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu laadal “seppade allee”, kus saadi kogemusi tegev-
seppade käest, valmistati sepiseid, täideti tellimusi ja müüdi oma sepiseid. Noorseppadele tulid kogemusi jagama ja laadamelu rikastama sepad Soomest ja Mandri-Eestist.
Pühapäeval toimus ekskursioon mööda Hiiumaad, käisime külas Kidaste sepal Sven Kokkotal ja uudistasime tema sepamuuseumit. Sven on teinud ära suure töö kogudes vanu sepatööriistu, hoidmaks kultuurpärandit ning rääkides igale tööriistale juurde loo. Loomulikult käisime Tubala vaia juures, Vaemla villavabrikus ja Kassari vaatamisväärsusi kaemas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411