Teisipäev, juuli 9, 2013
 

Martin Paasoja ja Tiit Talumaa Euroopa meistrivõistlustel

Täna Tallinnas algaval U-20 vanuseklassi korvpalli Euroopa meistrivõistlustel jooksevad Eesti koondise särgis platsile ka Martin Paasoja ja Tiit Talumaa.
Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääses 20 meeskonda, kes on jaotatud nelja alagruppi. Eesti kohtub turniiri avamängus täna õhtul Sloveeniaga. Veel kuuluvad D-alagruppi Prantsusmaa, Tšehhi ja Itaalia.
Alagrupist pääseb edasi kolm paremat. Kui Itaalia ja Prantsusmaa on hirmtugevad, siis ülejäänud kolm peaksidki omavahel viimase edasipääseja selgitama.
Hiiumaal sündinud, kuid enne kooli pealinna kolinud ja seal korvpallihariduse saanud Tiit Talumaa on lootusrikas. “Kui meeskond hoiab kokku ja kõik annavad endast maksimumi, siis arvan et võime jõuda päris kaugele,” ütles TTÜ-s mängiv Talumaa.
Hiiumaal isa Mati Kiiveri käe all korvpalli põhitõed selgeks saanud Martin Paasoja oli tagasihoidlik. “Usun, et meil on alagrupist edasipääsuks võimalus täitsa olemas,” ütles koondise algkoosseisu kuuluv Paasoja ning lisas, et ei taha ootusi ja lootusi liiga kõrgele ajada.
Vahetult enne finaalturniiri mängiti Rakveres nelja rahvuse turniir, kus Paasoja oli üks koondise tugitalasid. Viimases kohtumises alistati lisaajal 82:80 Ukraina, sealjuures viis just Paasoja Eesti 50 sekundit enne lõppu juhtima. Lõpuks koguski ta koondise parimana 17 punkti, lisaks 6 lauapalli. Talumaa tegi selles kohtumises samuti oma parima mängu, visates 10 punkti. Leedu järel ja Soome ning Ukraina ees oldi turniiril teised.
Kui TYCO/Rapla meeskonnas palliv Paasoja on pikalt U-20 koondise põhimees olnud, siis Talumaa roll on tasapisi kasvanud. Ukraina mängu järel sai 201-sentimeetrine ääremängija ka koondise peatreener Andres Sõbralt kiita.
“Kuna ma ise pean enda suurimaks plussiks väljakul viskamist, siis ma arvan, et minu ülesanne on vahetusest mängu tulla ja oma kolmesed ära panna,” analüüsis noormees oma kohta meeskonnas.
Paasoja oma rollist rääkides väga konkreetseks minna ei tahtnud. “Raske on öelda, milliseks minu roll turniiri käigus osutub. Arvan, et peaksin olema üks võistkonna mängijatest, kes tähtsamatel hetkedel otsustavaid tegusid teeb. Kuid meil on võistkonnas veel häid mängijaid, nii et ma ei tähtsustaks oma rolli üle,” ütles 193-sentimeetrine tagamängija.
Kõiki Eesti mänge EM-turniiril kannab üle ETV2.

HERGO TASUJA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411