Teisipäev, juuli 9, 2013
 

Käina lapsed mängisid Kreutzwaldi

Tiia Korv
Meie kooliteatrite tegemistes on kirjanduslikud teatriprojektid kujunenud iga suve oodatud sündmuseks
Käina kooli õpilased on neis kaasa mänginud tänu sellele, et nad on sügaval suvevaheajal, kui teised klassikaaslased puhkavad, teinud tööd materjaliga, proove ja katsetusi ning pole paljuks pidanud kirjanduse ja teatritegemisega jõudu katsuda.
Tänavusel kultuuripärandi aastal mängisime meie lauluisa Friedrich Reinhold Kreutzwaldi lugusid: vapraid rätsepaid, kes Türgi sõtta lähevad, teekonda maailma otsa, heldet puuraiujat, vaeslapse käsikivi, Puulast ja Tohtlast ning muidugi Kalevipoega. Meie lavastuseks oli “Kolm soovi ehk Lopi ja Lapi lugu”. Truppe oli Hiiumaast Võruni: Laulasmaalt, Sõmerpalust, Vaidast, Tartust, Kallaverest ja veel mitmest paigast.
Laager kestis neli päeva, 26.-29. juunini. Kiidusõnu ütlen meie säravale lavastajale Tarmo Tagametsale, kellega lapsed kohe hea klapi said. Huumorimeel, mis on üks tähtsamaid omadusi, loomingulisus ja täpsus olid märksõnad, mis teda kõige enam iseloomustasid. Silvi Jansons oli Tarmo paremaks käeks ja muidugi väsimatu kooliteatrite ema Maret Oomer.
Kultuuripärandi aasta tähistamiseks mängis Eesti kooliteater Kreutzwaldi loomingut 28. juunil Võrus Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi hoovis. Oli meeldiv tutvuda muuseumi ning Kreutzwaldi elu ja loominguga. Lapsed said sealt teadmisi, mida koolitunnis ehk ei jõuta ega saagi omandada. Linnaekskursioonil Võru Kesklinna kooli õpetaja Raili Leesalu värvikal juhendamisel nägime linna erinevaid paiku. Ujusime Tamula järves ja külastasime kultuurimaja Kannel, kus vaatasime Eesti maalikunstnike liidu näitust “Ma pole ammu Võrumaal käinud”.
Tänud Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupile, Käina vallavalitsusele ja lapsevanematele, kes kõik andsid oma panuse meie projekti elluviimiseks.

TIIA KORV
Käina kooliteatri juhendaja

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411