Teisipäev, juuli 16, 2013

JK Dago jahid võtsid Muhu väina avaetapilt 2. ja 3. koha

Piret Salmistu
Tänavusel Muhu väina regatil startis ORC I klassis koguni kaks jahtklubi Dago alust, mil avaetapil oli paljulubavalt asja esikolmikussegi. Tänavuse, 56. Muhu väina regati esimesel, HaapsaluHeltermaa etapil oli ORC I jahtide grupis  võidukas mullune Eesti meister avamerepurjetamises ja Muhu väina regati 2012 võitja jaht Forte Kalevi jahtklubist. Seekord Tammo Otsasoo meeskonnaga pardal. 22,8 meremiilise distantsi läbimiseks kulus Fortel 3 t 57 min ja 57 sek, pärast ümberarvestust saadud aeg 2 t 56 min ja 32 sek.
Fortel püsis tihedalt kannul kaks jahtklubi Dago alust. Kuigi mõlemad jõudsid Fortest varemgi finišisse, muutus seis pärast ümberarvestust. 22sekundise kaotusega jäi teiseks JK Dago alus Olympic Online Tiit Vihuli meeskonnaga pardal.
Võitjast 1 minuti ja 53 sekundi kaugusele jäi teine JK Dago jaht Amserv kapten Juss Ojalaga pardal. Grupis võistleb 10 jahti. Nende start Haapsalust lükati tuulevaikuse tõttu 55 minuti võrra edasi.
Jahtklubi Dago kommodoor Ott Epner selgitas, et Olympic Online kuulub jahtklubisse Dago tänavu aasta algusest. “Ka osa meeskonnaliikmetest on hiidlased, seega oli ületulek loogiline,” selgitas Epner.
Veel teevad hiidlased kaasa LYS2 ja folkbootide ehk rahvapaatide võistlusklassis.
LYS2 klassis lõpetas Hiiu Purjelaeva seltsi kapten Mart Rätsep meeskonnaga purjekal Marie regati avaetapi 12. kohal.  Kapten Mart Rätsep rääkis eile vahetult peale etapi lõppu, et nad jäid peale starti koos veel paari alusega tuuleauku: “Tuul keeras äkki imelikult, sest mõnisada meetrit eemal jahid sõitsid, aga meie seisime – nii need minutid läksidki kuni tuul jälle keeras – teised aga olid selleks ajaks juba eest ära sõitnud.” Hoo uuesti sisse saanud, tegi Marie üsna kiiret sõitu ja vahemaad õnnestus oluliselt vähendada.
Etapi võitis saarlaste alus Mercurius, kapten Margus Tasa meeskonnaga. LYS2 jahtide teekonna pikkus oli 10,2 miili. Võistles 24 alust.
Folkbootide klassis, kus võistu sõidab kümme jahti, võitis avaetapi JK Kalev jaht Greta, kapten  Mikk Kööseli meeskonnaga. Ainsa hiidlasena startinud Kerttu kapten Ivar Simmer finišeerus seitsmendana.
Muhu Väina regatt kestab pühapäevani ja lõppeb Roomassaares.

Sildid: , , , , ,