Teisipäev, juuli 30, 2013
 

Erivajadustega inimesed kohtusid Võrumaa õppelaagris

Erakogu
Erivajadustega inimeste õppelaagrites saavad kokku Eesti puuetega inimeste ühenduste liikmed.
Laagrites korraldatakse õpitubasid, näideldakse-lauldakse-tantsitakse, tutvutakse kohalike vaatamisväärsuste ja loodusega ning veedetakse koos vaba aega.
Kõrgessaare puuetega noorte klubi Vikerkaar sai tänu kohaliku omaalgatuse programmi toetusele  osaleda laagris, mis seekord peeti Võru maakonna Varstu valla Krabi põhikoolis. Hiiumaalt oli laagrilisi Kõrgessaare, Pühalepa, Käina ja Emmaste vallast ning Kärdla linnast.
Laagri teemaks oli “Elu nagu filmis” ja meie valisime esitamiseks filmistseene “Viimsest reliikviast”. Selleks alustasime ettevalmistustega juba kolm kuud varem: toimusid proovid, õmblesime kostüüme ja valisime muusikat. Kõik mängisid oma rolle suurepäraselt. Lisaks esitasime omakavandatud “Lillede tantsu”, mille saateks valisime samanimelise loo Tšaikovski balletist “Pähklipureja”.
Teisel laagripäeval olid avatud õpitöötoad, kus õpetasime sünnipäevakaartide valmistamist. Lisaks oli veel kaks töötuba – ühes sai meisterdada paberist liiliaid ja põtru ning teises kaunistada lõikelaudu spreivärvidega.
Meile korraldati südamlik kohtumine kohalike ameti­asutuste esindajatega, nauditav oli tutvumisreis kohaliku looduse ja vaatamisväärsustega.
Elevust tekitasid võistlusmängud, mille võistkonnad moodustati eri kandi noortest. Omavaheline tutvumine käis kiiresti.
Õhtune vaba aeg sisustati tantsuga. Laagris ööbiti telkides – see ei lase telkide kokkupanemist ja lahtivõtmist ära unustada.
Üle-eestilised õppelaagrid erivajadustega inimestele toimuvad 2004. aastast. Järgmisel aastal korraldavad laagri Hiiumaa erivajadustega inimeste ühendused.

LIISI ARON
projektijuht

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411