Teisipäev, juuli 30, 2013
 

Baskin toob oma suveteatri Kõppu

Projektiteater Kell Kümme
Sel nädalal saab pärast kuueaastast vaheaega Kõpu tuletorni jalamil taas näha Roman Baskini lavastust – klassiku Alan Ayckbourn´i perekonnakomöödiat “Suveunistused”.Roman Baskin ütles, et “Suve­unistused” on ainus lavastus Projektiteater Kell Kümme praegusest repertuaarist, millega saab ringi liikuda.
“Enamiku lavastustest teeme niiöelda keskkonna sisse; kas mõnda lossi või mõisa või lihtsalt mõnda looduslikult kaunisse paika ja siis sellest n-ö dekoratsioonist enam ei lahku,” selgitas lavastaja.
“Ka “Suveunistused” sündisid Ohtu mõisa parki, aga kuna loo järgi on mets üks olulisemaid tegelasi näidendi arengus, on seda võimalik mängida ka teistes looduslikult põnevates paikades, miks mitte siis ka Hiiumaal, Kõpus; pealegi on see mulle endale teiseks kodukohaks saanud.”

Tallinna ülikooli professor Rein Veidemann kirjutas Postimehes, et on üks mees, kes on tõestanud, et suveteater võib olla ka läbinisti kammerlik ja seejuures vaatemänguline – lavastaja Roman Baskin. Sellise hinnanguga võttis ta kokku Baskini suvelavastused pärast “Suveunistuste” etendust Keila vallas asuvas Ohtu mõisas.
Lugu algab sellest, et Inglise keskklassi perekonna maamajas Londoni lähedal redutab võimuka Chrissie (Ülle Kaljuste) ja tema tuhvli­alusest abikaasa Graysoni (Tõnu Kilgas) endine väimees, boheemlaslik
raamatukunstnik Robert (Veikko Täär).
Ta peab kohe lahkuma, sest mesinädalatelt on saabumas ta endine naine, Chrissie ja Graysoni tütar Amanda (Kleer Maibaum) oma uue mehe Sinclairiga (Margus Grosnõi). Robertisse on armunud Chrissie ja Graysoni teine tütar, 17aastane Mel (Jane Kruus).
Roberti lahkumine lükkub edasi, sest tema ja teiste ellu siseneb Roberti pildilt maha astuv muinasjutuline Belle (Nele-Liis Vaiksoo), kes põgeneb oma koletisest kosija Baldemari (Mait Trink) eest.
Näidendit mittenäinuna tsiteerin taas Veidemanni, kes ütleb, et Roman Baskin on kokku pannud hästi töötava ansambli. Lavastuse täheks nimetab ta Ülle Kaljustet ema Chrissie rollis ja õnnestunud rollitäitmiseks Graysoni Tõnu Kilgase kehastuses. Kiita saab ka Kleer Maibaum hüsteerilise Amanda rollis.
Lavastaja hinnangul peaks “Suveunistused” rahuldama nii komöödialembest vaatajat kui ka muusikalifänne.
Etendused algavad 2. ja 3. augustil kell 19 Kõpu tuletorni juures. Kõpus ongi vaid kaks etendust, eelmised kaheksa olid juulikuus Ohtu mõisa pargis, järgmised kümme augustis Alatskivi lossi pargis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411