Reede, juuli 12, 2013
 

Amserv sihib Eesti ja Euroopa MVd

Jahtklubi Dago Amserv püüab saada head tulemust Muhu väina regatilt, kaugem eesmärk on hästi esineda augusti alguses Rootsis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.
Avamerepurjetamise karikasarjas osaleb Amservi meeskond alates kolmandast etapist st Muhu Väina regatist, kus ühtlasi selguvad Eesti meistrid avamerepurjetamises. “Karikasari pole sel aastal meie jaoks omaette eesmärk, kuid kindlasti on eesmärgid kõrgele seatud Muhu Väinaks,” ütles kapten Juss Ojala.
Kaugem siht ja Ojala sõnul kõige suurem eesmärk on hästi esineda Euroopa meistrivõistlustel. “Kuna Muhu Väina regatt ja EM toimuvad natuke erinevas kontseptsioonis, siis on meie paat ja meeskond häälestatud just EMiks, aga kindlasti anname ka Muhu Väinas oma parima,” lubas Ojala.
Registreerus 111 jahti
Muhu väina regatil, kus selguvad Eesti meistrid avamerepurjetamises, oli kolmapäevaks oli seitsmes võistlusklassis kirjas 111 jahti. Võrdluseks, et mullu võistles regatil 115 jahti ja 700 purjetajat.
Hiidlaste aluseid oli nende seas neli. Jahtklubi Dago alused Amserv, mille kapten Juss Ojala, ja Olympic, kapteniks Tiit Vihul – mõlemad võistlevad suurimate jahtide ORC I klassis.
Ojalal on parim tulemus, kolmas koht, Muhu väina regatilt kirjas 2009. aastast kui ta oli kapten ORC I grupis võistelnud jahil Audi Sport. Hiljem pole tema meeskonnal pjedestaalile asja olnud.
ESTLYS klassis seilab Hiiu Purjelaeva seltsi alus Marie, roolis kapten Mart Rätsep, kelle meeskonnal ette näidata Eesti meistri tiitel aastast 2011. Folkbootidest on taas kirjas Ivar Simmeri jaht Kerttu.
Tuleb ja läheb ruttu
56. Muhu väina regatt jõuab Hiiu saarele seekord päris kiiresti kuna stardikoht on siinsamas naabrite juures – laupäeva õhtul on Haapsalus regati avamine ja pühapäeval kell 13 antakse start. Läbida tuleb kuni 40 meremiili ning regati esimesed alused jõuavad orienteeruvalt kella 17–18 paiku Heltermaa jahisadamasse, kus neid võtavad vastu auhinnalaud ja Iiukala bänd.
Ka minek on kiire kuna Heltermaa ringi seekord ei tehta.
Esmaspäevase etapi pikkuseks on 25–40 meremiili ja siis võetakse kurss heade naabrite juurde Muhumaale, Kuivastu sadamasse.
Järgnevad regati pikemad etapid, 47–70miiline Kuivastu–Pärnu ja pärast Pärnu lühiraja läbimist 70–90miiline Pärnu–Roomassaare etapp. Nädalase regati lõpetab laupäeval, 20. juulil Roomassaare ring, mis ühtlasi on viimane, kuues etapp.
Võistluse korraldavad Pärnu Jahtklubi, ESS Kalev Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi selts.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411