Teisipäev, juuli 23, 2013
 

Amserv krooniti Eesti meistriks

Piret Salmistu
Neljandat korda Muhu väina regatil purjetanud jaht Amserv kapten Juss Ojala meeskonnaga jõudis ihaldatud eesmärgini – korraga tulid nii regativõit kui eesti meistri tiitel ORC1 võistlusklassis.
Laupäeva õhtul jõudis lõpule 56. Muhu väina regatt, kus ORC 1 klassis kümne paatkonna konkurentsis võistles koguni kaks jahtklubi Dago alust, mis juba avaetapist alates potentsiaali näitasid. Viimase etapi järel oli selge, et see polnud juhuslik – poodiumile jõudsid mõlemad meekonnad.
ORC 1 jahtide grupis oli parim Amserv, mis kuue etapiga kogus 8 punkti. Kolmas oli 10 punktiga teine jahtklubi Dago esindaja, Olympic Online, mille pardal kapten Tiit Vihuli meeskond.
Nende vahele mahtus 9 punktiga mullune Eesti meister avamerepurjetamises ja Muhu väina regati 2012 võitja jaht Forte Kalevi jahtklubist. Kapten Tammo Otsasoo meeskonnaga pardal.
Regatil arvestatakse esikoha eest üks, teise koha eest kaks jne. punkti. Halvima etapi tulemus lahutatakse tulemusest maha.
Amservi kapten hindas, et võidu tõi neile tugev ettevalmistus ning aastatega hästi kokku sulandunud meeskond. “Kindlasti aitas kaasa ka see, et meil oli kindel sponsorite tugi olemas,” lisas Juss Ojala.
Raskeim etapp oli tema hinnangul viimane ehk Roomassaare ring. “Pinge oli ikka väga suur ja ilmaprognoos ei lubanud ka kõige lihtsamat sõitu,” ütles Eesti meister avamerepurjetamises.
Ka kapten Vihul oli temaga nõus, ent füüsiliselt raskeimaks pidas regati öist etappi.
Järgmine oluline võistlus, millel mõlemad JK Dago alused kaasa lüüa tahavad, on augusti algul Rootsis peetavad Euroopa meistrivõistlused avamerepurjetamises.
Kuigi võit oli magus, leidis Ojala, et EMiks see otseselt kindlust ei andnud, ent meeskonna motivatsiooni tõstis küll. “Euroopa meistrivõistlustelt loodaks medalit. Kui arvestada eelmise aasta MM-i, kus olime seitsmendad ja amatööridest esimesed, siis eeldust selleks on,” ütles Ojala, kes Amservil ongi Rootsis korraldajate poolt favoriitidena üles antud.
Kapten pani oma meeskonnale hindeks viis pluss, samas päris sama satsiga nad EMile minna ei saa. “Anname endast parima, et võimalikult hea meeskonnaga Rootsi sõita,” lubas Amservi kapten.
Kui Ojala on Kärdla mees, siis Tiit Vihulist sai n-ö hiidlane aasta alguses. “Ise ma hiidlane tõepoolest ei ole, ent meeskonnas on küll hiidlaseid,” selgitas ütles Olympic Online kapten. “Aluse omanikud on Hiiumaalt ja sellepärast esindame sellest aastast jahtklubi Dago.”
Omanikke, keda Olympic Online´l on neli, esindab Meelis Pielberg.
Regatiga kapten Vihul päris rahule ei jäänud. “Koht on enam-vähem, aga kõik jäi viimase etapi taha, mille eel oli kogu esikolmikul võiduvõimalus,” ütles samuti Rootsi EM-ile sõitev Vihul.
Selleks võistluseks nad endale eesmärke veel seadnud ei ole.
Regatil võistles veel kaks Hiiumaa alust. Klassis LYS 2 oli Mart Rätsepa meeskonna juhitav Hiiu Purjelaeva seltsi Marie 12. Folkbootide seas oli Dagö JK esindav kapten Ivar Simmeri Kerttu 8. kokku osales selles klassis 10 alust.
Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamise võistlusel osales sel aastal 113 jahti Eestist, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Venemaalt enam kui 700 purjetajaga pardal.
Regatt algas 14. juulil Haapsalust, läbis Heltermaa, Kuivastu ja Pärnu sadamad ning lõppes Roomassaares.

HERGO TASUJA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411