Reede, juuni 28, 2013
 

Valimisliidule peab eelnema seltsinguleping

Tänavuste kohalike omavalitsuste valimiste üks uuendusi on, et valimisliidu moodustajad peavad sõlmima seltsingu­lepingu.
Valimisliidu saavad moodustada antud vallas või linnas hääleõiguslikud isikud ning üks isik saab olla vaid ühe valimisliidu moodustajaks.
Esimese sammuna tulebki valimisliidu moodustajatel sõlmida omavahel seltsinguleping. Vabariigi valimiskomisjoni esimees Alo Heinsalu ütles, et kuna seltsingulepingu sõlmimise kohustust varasemalt ei olnud, tuleks sellele eriti tähelepanu pöörata.
Valimisliidu moodustajaid ehk lepingule allakirjutajaid peab olema vähemalt kaks, ise nad ei pruugi olla kandidaatideks. “Moodustajad peavad endi seast valima õigustatud isikud, kes vastutavad valimisliidu erakonnaseadusest tulenevate kohustuste, näiteks valimiskulude aruannete esitamise ja täitmise eest,” märkis Heinsalu.
Samuti tuleb määrata vähemalt üks volitatud esindaja, kes esindab valimisliitu suhtluses valla või linna valimiskomisjoniga ning esitab kandidaatide registreerimisdokumendid. Seltsinguleping tuleb lisada valimisliidu registreerimiseks esitatud teatise juurde.
Lepingu näidis on Vabariigi valimiskomisjoni kodulehel. Lisainfot antud küsimuses jagavad ka valla- ja linnasekretärid.
Kandidaatide ja valimisliitude registreerimine algab 21. augustil. Juba praegu saab tellida e-valijakaardi. Kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad 20. oktoobril.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411