Teisipäev, juuni 4, 2013
 

Tt-stuudio toimekas aasta

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kätte on jõudnud kevad, paras aeg tõmmata joon alla taas ühele tantsuaastale.
Nagu juba varasematel aastatel kombeks saanud, teeb Tt-stuudio seda suure
kevadkontsertiga. Kuna toimetasime tasahilju ja suurt reklaami ei teinud, küsiti mult korduvalt, kas sel aastal siis midagi ei toimu. Vastasin, et ikka toimub, aga mitte nii suurelt, vaid pigem väiksemalt ja veidike teisiti.
Nii kogunesidki 26. mail Kärdla kultuurikeskusesse kõik Tt-stuudio põhirühmad ja Kärdla ettevalmistusrühmad, et maha pidada üks tore pillerkaar. Kontsert oli võrreldes eelmistega lapsemeelsem, mängulisem, kodusem ja ennekõike mõeldud tantsijate kõige lähedasematele: emmedele-issidele, vanavanematele ja õdedele-vendadele.
Lisaks suurele tantsulustile, mis kogu saali täitis, jagus kõigile ka üllatusi.
Üllatus publikule: selleks, et kontserti näha, tuli ronida hoopis lavale. Saal oli keeratud täitsa tagurpidi – publik laval, tantsijad põrandal.
Üllatus lastele: neid oli tervitama tulnud lustakas Pipi Pikksukk isiklikult. Nagu sellest veel vähe oleks olnud. Korraga hüppas suurest korvist välja veel üks Pipi, nii et lõpuks oli Pipisid lausa kaks: suur ja väike.
Üllatus kogu Tt-stuudiole: Hiiumaa tarbijate ühistu annetas meile tulevaste suurte tegude tarvis 2205 eurot ja 32 senti, mis kontserdil ka ametlikult üle anti. Aitäh, see on meile suur au!
Tantsisid suured ja tantsisid väikesed, Pipi pani isegi emad-isad pinkidel tantsima, nii et lusti jätkus kõigile. Pärast veidi üle tunni kestnud pillerkaart sai spetsiaalse “muffinitalongiga” veel suu ka magusaks ning 400 muffinit kadusid kui mutiauku. Nii saigi see tantsuaasta lustakalt kokku võetud.
Eks see oleks ka see koht, kus oleks paslik üles lugeda kõik need head abilised, kes meid ikka ja jälle aidanud on ja teengi seda ajalehe tänupoolel.
Mida see aasta siis endaga kaasa tõi?! Oli väga hea ja teguderohke hooaeg, alustades sellega, et juba sügisel tõime Tallinnas toimunud estraadi- ja rahvastetantsude festivalilt koju eripreemia muusika ja süžee ühtsuse eest. Preemia pälvis Tt-stuudio IV rühm tantsuga “Kuu unistus ehk öö”.
Jõudis kätte jõulukuu ja valmis Tt-stuudio suurprojekt-etendus “Lumekuninganna”, mida publiku nõudmisel suisa kolm korda tantsiti. Lavastaja-koreograaf-kostüümikunstnik Tiina Kaev. Etenduses olid tegevad kõik 72 põhirühmade tantsijat. Tulemuseks oli üks terviklik jutustus ühest tuntud muinasjutust, mis toodi publikuni tantsukeeles.
Veebruar tõi Koolitantsu – kahtlemata on see üks Eesti kõige suurema kaaluga tantsufestivale. Võistlus kujunes meie jaoks pikemaks ja elamusterohkemaks kui eelnevatel aastatel. Maakondlikus voorus osalesime 13 tantsuga, millest seitse pääses Pärnusse piirkondlikku vooru. 19. märtsil istusid kõik viis põhirühma suurde bussi ja alustasid teed
Pärnusse juba hommikul kell neli. Vaatamata varasele ärkamisele tehti suurepärased esitused ja alustati koduteed, mis lõppes ööbimisega parvlaeval Regula. Kõigi nende vintsutuste tasuks oli see, et kolm tantsu pääsesid Koolitantsu finaali.
Läbi suure konkurentsi, kus finaalikohtade pärast võistles üle 600 tantsu, olid meie kolm tantsu need, mis pääsesid 100 parema hulka. Nüüd tuli anda endast parim. Kaks kuud suurt tööd ja võistluspinget ning tulemuseks üks ihaldatumaid – Koolitantsu laureaaditiitel. Lisaks veel üks nominendi nimetus. Tt-stuudio I rühm pälvis tantsuga “Vihmaloits” laureaaditiitli 7.–9. klasside vanuseastme Eesti tantsude kategoorias, Tt-stuudio III rühm oli tantsuga “Igavik” nominent 4.–6. klasside vanuseastme vabatantsude kategoorias. Mõlema tantsu autor Tiina Kaev.
Märtsis oli Viljandis vabariiklik võimlemisfestival, kus oleme juba mitu aastat osalenud ja nii mõnedki tiitlid noppinud. Tänavu õnnestus meie kogusse lisada üks laureaaditiitel. Tt-stuudio III rühm saavutas tantsuga “Igavik” laureaaditiitli 4.–6. klasside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias. Lisaks võistlemisele saime ka kultuurilise elamuse, vaadates Tartus Vanemuise teatris etendust “Mary Poppins”.
Mõned päevad kodus ja juba istusid taas bussi Tt-stuudio IV rühma tüdrukud, kes sõitsid kolmepäevasele reisile Riiga, et osa võtta rahvusvahelisest tantsufestivalist “Travellingfestival 2013”. Osalesid tantsurühmad ja vokaalansamblid Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast. Ühtlasi oli see IV rühma jaoks esimene välisreis. Lisaks tantsimisele tutvusime ka veidike Riia linnaga.
Aprillikuu tõi Tt-stuudio I ja II rühmale palju põnevust, sest sõitsime rahvusvahelisele festivalile Türki Sakarya maakonda, kus esindasime Eestit ja kogu Baltikumi. Viie kohaloldud päeva jooksul esinesime üheksal korral. Tüdrukud elasid Türgi peredes ning said väga sooja ja meeldiva vastuvõtu osaliseks. Kui jõudis kätte ärasõidupäev, olid kurbusepisarad silmis paljudel, sest aeg uute sõprade seltsis jäi liiga üürikeseks.
Ja jõudiski kätte mai. Enne veel, kui kevadkontsert kätte jõudis, käis Tt-stuudio III rühm koos Kärdla kultuurikeskuse laste segarühmaga (juhendaja Kristiina Vessar) festivalireisil Leedus. Reis kestis viis päeva: kaks kulus sõitmisele, kaks tantsimisele ja üks suvitamisele. Nimelt toimus 10. mail festival Leedu lõunapiiril Alytuses ja 12. mail põhjapiiril Mažeikiais. Mõlemas kohas said meie rühmad esitada kaks tantsu, samal ajal oli sees ka väike võistlusmoment. Tühjade kätega ei jäänud meist keegi – tõime koju karikad ja aukirjad. Leedu võttis meid vastu 30kraadise suvesoojusega ja kuna üks päev oli vaba, käisime Druskininkais lõõgastumas, möllates mitu tundi veekeskuses. Leidsime aega ka kuulsa ristimäe külastamiseks Šiauliais ja sõitsime Siguldas köisraudteega.
Ja olengi jõudnud ringvaatega 26. mai hilisõhtusse, kui peale elamusterohket päeva õnnelikuna vaikselt kodus istun ja oma mõtteid ritta sean. Huh, oli alles aasta. Lisaks eelpool loetletule on ju olnud veel ka palju väiksemaid esinemisi. Nüüd tuleb küll natuke hinge tõmmata, et siis sügisel uue hooga pihta hakata ja lasta uuel tantsuaastal ennast üllatada sellega, mida sel meile pakkuda on.
Siiski siiski, päris jalgu seinale riputada me veel ei saa, Hiiumaa lastefestivalil ning laulu- ja tantsupäeval tuleb sussid jalga tõmmata ja natuke veel tantsida. Aga siis juba … kaunist suve kõigile ja kohtume sügisel!

TIINA KAEV
Tt-stuudio õpetaja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411