Reede, juuni 28, 2013
 

Jalgpallijumal eksis jälle?

Argo Nurs
Hiiumaa-Saaremaa koondiste äärmiselt tasavägises jalgpallilahingus tuli saarlastele appi kohtunik Aivar Pohlak, kes määras penalti lisaaja kuuendal minutil.
Pärast äärmiselt tasavägist mängu elasid saarlased nelja pingelise lisaminuti jooksul üle mängu kõige õudsemad hetked kui kaks korda lendas pall nurgalöögist nende väravalatti ja hiidlased ühe, ent saatusliku hetke, kui pall tabas karistusalas Georg Linkovi käsivart.
Hetk hiljem kogesid saarlased mängu kõige rõõmsamat momenti, kui kohtunik Aivar Pohlaku määratud korduspenaltist lõi Elari Valmas 1:0 võiduvärava.
Tunnistas eksimust
Linkov ütles Hiiu Lehele, et hea tava näeb ette, et kohtunik ei otsusta mängu käiku, seda enam, et tegemist oli mängu 94. minutiga. “Pohlak oleks võinud oodata veel kümme sekundit ja mõlemad meeskonnad oleks saanud lüüa kumbki viis penalti,” leidis Linkov.
Atesteeritud jalgpallikohtunik Hergo Tasuja ütles, et vastavalt reeglitele ei saa kohtunikuga vaielda: “Samas jätavad needsamad reeglid ka niipalju tõlgendamisruumi, et penalti võinuks määramata jätta – käed olid vastu keha, ei olnud ebaloomulikus asendis ega takistanud palli teekonda, ja seesama keha oleks palli täpselt samamoodi kinni peatanud.”
Päevajuht Artur Valk kommenteeris mikrofonis: “Aivar, vaata vahel kella ka!” ning  tõdes, et Gruusia koondise korvpall on samasugune – mänguaeg lõpeb siis, kui Gruusia on asunud juhtima.
Linkov rääkis Hiiu Lehele, et ka Pohlak ise tunnistas pärast mängu, et elas nii kaasa, et vile tuli emotsiooni pealt ja siis oli juba hilja ümber otsustada.
Saarlased said penalti lüüa isegi kaks korda, esimene ründaja sisenes karistusalasse liiga vara ja Pohlak määras korduspenalti.
“Öeldakse, et Pohlak on jalgpallijumal, aga päris jumal ta ikkagi pole, sest jumalad ju ei eksi,” nentis Georg Linkov.
Kolmas kord?
MTÜ Hiiumaa Jalgpall juhatuse liige Kristi Linkov rääkis, et Hiiumaa ja Saaremaa koondiste kohtumises võitis Saaremaa kolmandat korda järjest kohtunik Aivar Pohlaku poolt antud penaltiga.
2011. aastal võitis Saaremaa 1:0 Märt Kluge 62. minutil löödud penaltist. 2012. aastal pööras Saaremaa mängu võidule seisust 1:1 Märt Kluge 56. minutil löödud penaltist, lõpp­tulemuseks kaotus 3:1.
Seekordse penalti aeg aga oli harukordselt ebaharilik. Reeglite järgi kestab mäng 90 minutit, tavaliselt antakse kaks lisaminutit, kui on olnud mängu jooksul palju venitamisi, siis isegi neli. Pohlaku vilistatud penaltist võitsid saar­lased mängu aga kuuendal(!) lisaminutil. “Kuus lisaminutit on harukordne, kuid see on kohtuniku subjektiivne otsus,” nentis Kristi Linkov.
Pidasime vastu
Georg Linkov ütles, et samas on tal väga hea meel, et hiidlased pidasid saarlaste tugevale survele vastu terve mänguaja: “Tahe oli lihtsalt nii suur!”.
On ju tegemist eri kaalu­kategooriates meeskondadega, saarlaste poolel mängivad valdavalt FC Kuressaare meeskonna liikmed, kes teevad kaasa meistriliigas, hiidlaste poolel aga teises liigas mängivad jalgpallurid, kellele tuli appi hiidlasest FC Kuressaare mängija Martti Pukk.
“Peame edaspidi normaalaja sees mängu ära otsustama, ei tohi midagi jätta penaltide määrata,” sõnastas Georg Linkov saadud õppetunni.
Järgmisel aastal kohtub Hiiumaa koondis maavõistluse sarjas Läänemaaga.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411